windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Notebooki Programy Urzadzenia Windows 10 Windows 10 Mobile

Specjaliści Microsoftu wypowiedzieli się na temat przewidywanego rozwoju technologii w najbliższej dekadzie

Microsoft obchodzi jedno z ciekawszych wydarzeń w ciągu całego roku z punktu widzenia sektora IT. Obecnie świętują oni Tydzień Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) i właśnie to wpłynęło na decyzję o podzieleniu się kilkoma ciekawymi opiniami przez ekspertów z Redmond na temat przyszłości branży technologicznej w najbliższej dekadzie. Zobaczmy, co mają oni do powiedzenia.

Na pierwsze miejsce Microsoft wysuwa zapowiedzi dotyczące kobiet w branży IT. Otóż z badań statystycznych wynika, że na świecie ponad połowę populacji stanowi płeć piękna, która posiada wszelkie predyspozycje, aby zająć się sprawami czysto naukowymi. Model kreowany przez dziesięciolecia historii został już dawno zatarty, a na jego miejsce pojawiła się obecna niezależność Kobiet. Korporacja z Redmond idzie o krok dalej, uważa, że to właśnie kobiety mogą stanowić o przyszłości sektorów technologicznych, co potwierdzają przypadki wybitnych naukowców, pracujących obecnie przy prowadzonych obecnie badaniach.

Niestety, w tej chwili tylko 20% kobiet z 34 krajów zgromadzonych w OECD (Organization for Economic Co-operation and Development), posiada wykształcenie związane z informatyką oraz naukami pokrewnymi. Microsoft spodziewa się, że sytuacja taka ulegnie znacznej zmianie w niedalekiej przyszłości. W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, naukowcy – kobiety – zostały zapytane, jak widzą przyszłość branży technologicznej. Zobaczcie, jak to określiły.

Indyjska naukowiec Kalika Bali uważa, że już w 2017 roku głębokim zmianom poddane zostaną wszelkiego rodzaju aplikacje językowe. Do 2027 – według prognoz – systemy związane z wykorzystaniem języka staną na zupełnie innym, dużo wyższym poziomie. Mowa zostanie dostosowana w taki sposób, że komputery – mówimy tutaj o sztucznej inteligencji – będą w stanie dużo sprawniej porozumiewać się z człowiekiem. Oczywiście AI stanowi bardzo ważną kwestię, jeżeli mówimy o następnej dekadzie.

Kolejni naukowcy – Susan Dumais oraz Sara-Jane Dunn – zauważają, że bardzo istotną rolę odegra wyszukiwanie oraz sam software. Niewykluczone, że już niebawem wejdziemy w erę, określoną mianem: „living software”. Pozostaje oczekiwać, z czym taki postęp będzie się wiązał.

Amerykanie jak zawsze poszli o krok dalej. Mary Gonzalez ogromną nadzieję pokłada w rozwoju technologii VR (Wirtualnej rzeczywistości), wykorzystywanej zarówno w różnych branżach przemysłowach oraz w domach prywatnych. Na końcu pojawia się przewidywanie Mary L. Gray, według której do 2027 roku większość systemów zostanie w pełni zautomatyzowana i do pracy nie będą potrzebowały obsługi człowieka.

Drodzy państwo, przed nami era prawdziwej rewolucji technologicznej. Warto zastanowić się, czy to jednak aby na pewno prawidłowa droga? W końcu… Co jeżeli zabraknie podstawowego zasobu, jakim jest prąd?

źródło: Neowin