windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile

Windows Insider dla PC wstrzymany do odwołania, Mobile bez zmian

1. grudnia Microsoft po dość długim czasie Microsoft wydał kolejny build Windows 10 Mobile w programie Windows Insider. Kompilacja oznaczona była nr 14977, a o tym co wniosła do systemu przeczytać możecie tutaj.

Dzień później w tym samym wpisie na blogu, pojawiła się kolejna informacja, która gdzieś nam niestety umknęła, a jest dosyć ważna z punktu widzenia testerów Windows 10. Otóż jak poinformował Microsoft, program testów dla Windows 10 PC zostaje tymczasowo zawieszony.

We are getting ready to start releasing PC builds to Insiders using UUP. To prepare for this, we are going to pause all PC builds for both the Fast and Slow rings starting this evening (Friday 12/2). We will begin flighting the latest builds via UUP starting with our internal rings first then to Insiders based on each ring’s promotion criteria. We’re excited to be able to release builds for PC to Insiders using UUP! Mobile builds are not impacted by this.

Jak informuje nas komunikat, 2. grudnia Microsoft wstrzymał aktualizacje Windows 10 dla PC w programie Windows Insider w obu kręgach fast i slow, gdyż przygotowuje się do wdrożenia nowego mechanizmu aktualizacji, który początkowo testowany będzie wewnętrznie. Nowy mechanizm o nazwie Unified Update Platform (UUP), o którym pisaliśmy więcej w tym artykule, pozwala m.in. na zmniejszenie pobieranych paczek aktualizacji przez co realnie skrócić się może czas wykonywania update.

Nie wiemy, ile potrwać ma przerwa, jednak przygotować się trzeba prawdopodobnie na dłuższe rozstanie z programem Windows Insider dla PC, gdyż w innym przypadku raczej Microsoft nie informowałby nas o przerwie w dostarczaniu kompilacji. Ważne dla nas jednak jest to, że wstrzymanie to nie dotyczy kompilacji dla urządzeń mobilnych. Te dostarczane powinny być bez przerw, gdyż przypomnijmy UUP dla Windows Mobile trafiło do nas wraz z listopadową kompilacją o numerze 14959.


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows


Źródło: blog Microsoft