windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HP Urzadzenia Windows 10 Mobile

HP ujawnia dlaczego flagowy model HP Elite X3 działa na Windows 10 Mobile a nie Androidzie

Czy nam się to podoba czy nie, mobilne okienka zostały już zepchnięte do kategorii „inne” w przypadku segregacji rynku telefonów. Na polu walki pozostały już tylko Android i iOS, a WP/W10M w większości regionów osiągają zaledwie 1% udziału w rynku, często oscylując w okolicach 0,1%. Dlaczego więc firma HP zdecydowała się na produkcję flagowego, drogiego telefonu, właśnie z Windows 10 Mobile?

whywindows10mobile

Ciężko byłoby wydać opinię, że zarząd ogromnego koncernu jest po prostu „głupi” czy też ślepy i świadomie wchodzą na rynek z urządzeniem, które już na starcie jest poniekąd martwe. Otóż Hewlett-Packard ma kilka swoich, dość znaczących powodów. Jednym z nich jest stworzenie unikalnego urządzenia 3 w 1. Flagowiec od HP jest telefonem (1), którego można używać jako laptopa z HP Lap Dock (2) z wykorzystaniem funkcji Continuum, oraz ma funkcję uruchamiania w chmurze programów Win32 (3), które są obsługiwane również w trybie Continuum. HP Elite X3 było urządzeniem od początku tworzonym właśnie z myślą o takich możliwościach.

Jak donosi serwis OnMSFT, który przeprowadził rozmowę z HP, kolejnym z głównych powodów było również bezpieczeństwo Windows 10 Mobile. Według statystyk producenta antywirusowego oprogramowania Kaspersky:

Throughout 2012, 99% of all mobile malware detected by Kaspersky Lab was designed to target the Android platform.

W 2012 roku 99% szkodliwego oprogramowania na urządzenia mobilne tworzonego było z myślą o Androidzie.

androidsucks

W tym wypadku małe udziały rynkowe Mobilnego Windowsa są wręcz zaletą, jako że nikomu nie opłaca się tworzyć wirusów ani ataków skierowanych właśnie na niego. Może wydawać się to wątpliwą zaletą, ale według Kaspersky Lab w 2013 i 2014 roku aż 20 na 100 telefonów z Androidem przynajmniej raz zostało zaatakowanych przez szkodliwe oprogramowanie.

Innymi, pomniejszymi powodami według HP były aplikacje UWP i dostępność pakietu Office, oraz fakt, że Windows 10 Mobile ma wsparcie dla wszystkich, kluczowych według nich aplikacji. Najwyraźniej HP jest zadowolone z dotychczasowej współpracy z Microsoftem i Mobilnym Windowsem, jako że według plotek następne urządzenie ma pojawić się już w lutym, i ma być to wyczekiwany przez wielu średniak ze Snapdragonem serii 6xx.

Źródło: onmsft.com