windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Continuum możliwe na każdym telefonie z Windows Mobile dzięki zmianom w rejestrze systemowym

Continuum, czyli funkcja pozwalająca podłączyć telefon do monitora czy telewizora i uruchamiać na nim aplikacje UWP dostępna jest obecnie jedynie na kilku urządzeniach z Windows Mobile. Są to flagowe modele Lumia 950 i 950XL, HP Elite X3 i nieliczne modele innych producentów. Funkcja ta nie jest dostępna dla starszych modeli, gdyż jak tłumaczył to Microsoft nie spełniają one wymagań sprzętowych do transmisji obrazu na większe ekrany.

Jak się okazuje niekoniecznie jest to zgodne z prawdą, gdyż udało się uruchomić tryb Continuum na starszych telefonach dzięki zmianom w systemowym rejestrze Windows. Dokonali tego magicy z forum XDA, którzy informacją jak tego dokonać podzielili się również na forum.

Poniżej dostępny jest również film pokazujący jak dokonać zmian w rejestrze i uruchomić tryb Continuum na dowolnej Lumii. Oczywiscie nie skorzystamy w tym przypadku ze stacji Display Dock, gdyż nie mamy jak się do niej podłączyć, ale pozostaje nam do dyspozycji tryb bezprzewodowy za pomocą sieci Wi-Fi.

PAMIĘTAJCIE, ŻE ZMIANY WYKONUJECIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. DOKONYWANIE ZMIAN W REJESTRZE MOŻE DOPROWADZIĆ DO USZKODZEŃ SYSTEMU.

Dajcie znać w komentarzach, czy zabieracie się do roboty i jeżeli tak, to jak działa wam Continuum na waszym smartfonie.


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows