windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Lumia Microsoft Nokia Urzadzenia Windows 10 Mobile

Sytuacja Windows 10 Mobile coraz gorsza… Co na to specjaliści?

Czy Windows 10 Mobile to największa porażka Microsoftu, do której korporacja nie chce lub nie potrafi się przyznać? Wszystko wskazuje na to, że tak. Platforma dojrzewa bardzo powoli, a przez ilość popełnianych błędów, jej udział w rynku został gwałtownie zredukowany. Jak przyszłość mobilnych okienek widzą specjaliści od biznesu? Sprawdźmy.

Nadzieje pokładane w Windows 10 Mobile były ogromne. Po bardzo dobrym Windows Phone 8.1 oczekiwano jeszcze lepszego następcy, który ostatecznie umożliwi korporacji z Redmond rozszerzenie skromnych wpływów na rynku telefonicznych systemów operacyjnych. Stało się jednak na odwrót, to właśnie mobilna „10” jest powodem drastycznego spadku udziału Microsoftu w rynku mobilnym. Nie ma co się okłamywać, wygląda to naprawdę kiepsko.

Wielu użytkowników zdecydowało się opuścić platformę Microsoftu, po tym, jak korporacja nie zdecydowała się zaktualizować wszystkich urządzeń do najnowszej wersji oprogramowania. Warto zaznaczyć, że wcześniej padały deklaracje, że taki krok zostanie poczyniony.

Widząc tragiczną sytuację swoich urządzeń, zdecydowano się podjąć bardzo drastyczną decyzję – zakończenie produkcji telefonów Microsoft Lumia. Dokładnie tak, więcej tego typu sprzętu na rynku nie zobaczymy. Amerykanie postanowili powierzyć produkcję Hardware firmom trzecim, a sami skupią się na systemie. Jest to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które prezentuje Google z systemem Android. Wypuszczają oni jedynie jeden model urządzenia – Nexus – prezentujący możliwość najnowszego oprogramowania.

Tym oto sposobem na rynku pojawić ma się w ciągu najbliższych lat Surface Phone. Urządzenie niemal legendarne dla wszystkich fanów Microsoftu. Oczywiście docierają do nas różnego rodzaju plotki na jego temat, jednak brak jakichkolwiek konkretów pozostawia ten atut w sferze głębokiej mityczności.

Fakty wyglądają jednak źle. Analitycy Strategy Analytics wyliczyli, że w roku 2016 pojawi się zaledwie 6.1 miliona urządzeń z Windowsem na pokładzie, to zaledwie 0.4% wszystkich urządzeń debiutujących, a to nie koniec, ponieważ do roku 2020 będzie jeszcze gorzej. Wszystko wskazuje na to, że za niecałe 4 lata na rynku pojawi się zaledwie milion urządzeń z Windowsem, czyli 0.1% wszystkich nowych telefonów.

statystyki1

Nie sposób ukryć, że Microsoft dociera do dna i już niedługo niewiele będzie w stanie uratować system przed kompletną katastrofą. Pora wziąć się do roboty i uratować to, co zostało po naprawdę dobrej platformie… Obyśmy za kilka lat nie wzdychali smutnie nad mogiłą wielkiej nadziei, jaką był Windows 10 Mobile.

źródło: Businessinsider


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows