windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Nie wszyscy zainstalują Windows 10 Mobile build 14977 – błąd 0x800700b7

Wczoraj po długim czasie oczekiwania otrzymaliśmy nową kompilację Windows 10 Mobile build 14977 w programie Windows Insider w szybkim kanale aktualizacji. Niestety nie wszyscy mogli cieszyć się z najnowszej wersji systemu, gdyż pojawiły się problemy z instalacją oraz błąd 8007007B na niektórych urządzeniach.

Microsoft wspominał, że problemy mogą mieć posiadacze telefonów z mniejsza ilością pamięci wewnętrznej (8GB), ale jak się okazuje ten sam błąd otrzymują również Ci, którzy maja inne telefony, np Lumie 650. Microsoft na swoim forum pomocy podaje informację, że niestety póki co nie ma możliwości obejścia problemu i konieczne jest oczekiwanie na kolejny build Windows 10 Mobile.

Unfortunately if you hit this error, you will not be able to install 14977.  There is no workaround.  You’ll need to wait for our next Mobile build release.

Niestety nie jest to dobra informacja dla osób, u których wystąpił błąd 8007007B, tym bardziej, że na wczorajszy update czekać musieliśmy 3 tygodnie. W tym tygodniu update się już raczej nie pojawi, tak więc musicie się uzbroić w cierpliwość i czekać przynajmniej do kolejnego wtorku. Jeżeli będą dręczyły was powiadomienia o konieczności zainstalowania update polecam zmienić ring na slow.

Nikt nie mówił, że życie Insidera (szczególnie w fast ring) będzie proste, a na to się niestety godzimy przystępując do tego programu. W końcu to my mamy wyłapać błędy, które nie powinny przytrafić się na systemach produkcyjnych. Jeżeli jeszcze nie dołączyłeś do programu testów zapoznaj się z naszym poradnikiem: Jak dołączyć do programu Insider, natomiast pod tym adresem znajdziesz spis wszystkich kompilacji z fast ring z listą zmian jakie pojawiły się do tej pory.


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows