windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Windows 10 Mobile

Satya Nadella do udziałowców: Nie zrezygnujemy z urządzeń mobilnych

Czy Windows Mobile jest istotny dla Microsoftu? Problem w odpowiedzi na to pytanie leży w rozbieżności pomiędzy słowami, a faktycznym działaniem. Wielu użytkowników coraz częściej zarzuca korporacji z Redmond bagatelizowanie problemów, z którymi boryka się mobilna wersja systemu operacyjnego Windows. Tymczasem szefowie giganta zapowiadają, że nie zamierzają rezygnować z mobilnej wersji „10”… Dla nich urządzenia mobilne w dalszym ciągu są bardzo istotne.

Na cyklicznym spotkaniu udziałowców Microsoftu padły bardzo niewygodne pytania pod adresem CEO korporacji – Satya Nadella. Ustosunkował się on do nich i odpowiedział dokładnie na pytania akcjonariuszy. Dotyczyły one między innymi systemu Windows 10 Mobile oraz pisanych przez korporację aplikacji, które pojawiają się na systemach iOS oraz Android, ale nie debiutują na rodzimej platformie Windows Mobile.

Satya Nadella wypowiedział się w znanym nam z różnych wywiadów i konferencji stylu. Stwierdził, że Microsoft nie zamierza rezygnować z urządzeń mobilnych, a wręcz przeciwnie rozwijać ich mocne strony, tutaj wskazał oczywiście tryb Continuum.

That said, we’re not stepping away or back from our focus on our mobile devices, what we are going to do is focus that effort on places where we have differentiation.

Wspomniał również o swojej wizji mobilności, która może nieco odbiegać od poglądu współczesnego człowieka kojarzącego ją jedynie z telefonami komórkowymi.

We think about mobility broadly. In other words, we think about the mobility of the human being across all of the devices, not just the mobility of a single device

Za przykład rozwoju urządzeń mobilnych z systemem Windows Mobile podał najnowsze słuchawki od HP – Elite x3. Microsoft dąży do stworzenia niedużego i przenośnego sprzętu, który możliwościami dorówna komputerom, a nawet je zastąpi.

We will keep looking at different forms and different functions that we can bring to mobile devices, while also supporting our software across a variety of devices, so that’s the approach you will see us take.

W odpowiedzi na pytanie akcjonariuszy o aplikacje Microsoftu dostępne na platformy mobilne, oprócz rodzimego Windows Mobile, odpowiedział:

We are not stepping away from supporting our Windows Phone users. But at the same time we are recognizing that there are other platforms in mobile that have higher share, and we want to make sure that our software is available to them.

Takie zapewnienia powinny rozwiać wątpliwości akcjonariuszy, jednak użytkownicy oczekują zdecydowanego działania, a tego niestety w chwili obecnej nie widać. Microsoft daje nam odczuć, że mobilna wersja „10” jest marginalizowana. W tej chwili wszyscy potrzebujemy czegoś więcej, niż tylko czcze gadanie.

Dajcie znać, co myślicie na ten temat. Jaki jest wasz pogląd na obecną sytuację Windows 10 Mobile? Microsoft powinien zrezygnować z tego systemu? Być może kluczem będzie jeszcze większe zaangażowanie w tworzenie go? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

źródło: NPU


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows