windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Opcja przywracania ustawień fabrycznych dla aplikacji już niebawem w Windows Mobile

Kolejna ciekawa opcja trafić ma na pokład telefonów z Windows Mobile już niebawem, być może nawet w następnej kompilacji dostępnej w programie Windows Insider. Mowa o opcji Resetu aplikacji do ustawień fabrycznych, którą już wewnętrznie testuje Microsoft.

Informacja pochodzi z włoskiego portalu Aggiornamenti Lumia, który opublikował zrzuty ekranowe z nowej opcji dostępnej w Ustawienia > System > Aplikacje i funkcje.

app-reset2

Opcja ta znana jest nam dobrze, jest ona do dyspozycji w komputerach z Windows 10 z kompilacją Redstone 1, która dostępna jest oficjalnie dla wszystkich PC z Windows 10. Dzięki niej sprawdzić możemy m.in: ile miejsca zajmuje konkretna aplikacja po zainstalowaniu, ile miejsca zajmują jej dane oraz sumę tych dwóch pozycji. Mamy również opcję resetu aplikacji, która przywraca ją do stanu w jakim była po zainstalowaniu ze sklepu.

app-reset1

Opcja powinna zostać już niebawem udostępniona testerom będącym w szybkim kręgu Windows Insider oraz później pozostałym użytkownikom systemu. Jak informuje włoski portal, funkcja ta nadejść ma wraz z opcją czytnika ebooków w formacie epub w przeglądarce MS Edge.


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows