windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Będzie kolejny telefon z Windows Mobile o ile ktoś się złoży na jego stworzenie

Na temat telefonów z Windows Mobile od firmy Coship pisaliśmy po raz pierwszy w 2015 roku, kiedy to po konferencji MWC 2015 pojawił się model przeznaczony na rynki azjatyckie oficjalnie nazwany Coship X1. Nie poświęcaliśmy mu jednak zbyt dużo uwagi, gdyż nie był on dostępny w Polsce, ani nawet w Europie.

Teraz firma ma plany na ekspansję na Europę i Amerykę, jest tylko jedno ale, najpierw ktoś się musi na ten telefon złożyć. Crowdfunding nie jest niczym nowym i pewnie niejeden z was brał już udział w czymś podobnym. O co tu chodzi? Firma wrzuca swój pomysł na sprzęt na portal crowdfundingowy gdzie każdy kto ma ochotę może dorzucić parę groszy na stworzenie tego urządzenia. W skrócie – chodzi po prostu o to, aby zainteresowani produktem złożyli się na jego stworzenie, a w zamian za to otrzymają urządzenie jako pierwsi.

Kampania crowdfundingowa na urządzenie Moly X1 dostępna jest na portalu Indiegogo. Producent chciałby zabrać 100 tys dolarów (obecnie ma nieco ponad 1700) a do końca kampanii zostało jeszcze 19 dni. Przejdźmy jednak do tego co ma do zaoferowania firma Coship. Urządzenie to trochę lepszy telefon budżetowy, która ma nie najgorszy procesor i 2GB pamięci RAM. Pełna specyfikacja przedstawia się następująco:

  • Ekran: 5.5 cala HD
  • OS: Windows 10 Mobile
  • CPU: Snapdragon 410 (MSM8916), 4 x A53/1.2 GHz Quad-core
  • WiFi: 802.11 a/b/g/n
  • Pamięć: 2GB RAM / 16GB wbudowanej, zewnętrzna: do 128 GB
  • Aparat: 13 MP, (front 5MP)
  • Bateria: 2,600 mAh
  • Wymiary: (L x W x H): Approx. 154.8 x 78.6 x 6.9 (mm)
  • Waga: 139g

179 dolarów, w przeliczeniu na złotówki daje nam 750 PLN. Niestety drogo jak za urządzenie o specyfikacji rodem z początku 2015 roku.


Czytaj więcej: Nowe wieści na temat Surface Phone – specyfikacja: procesor, ekran i RAM


Często zdarza mi się kończyć wpis pytaniem „Czy jesteście zainteresowani takim sprzętem?” tym razem jednak go nie będzie. Dlaczego? Nie sądzę po prostu, żeby ktoś był nim zainteresowany, a jeżeli jestem w błędzie, to możecie mnie z niego wyprowadzić.

Życzę oczywiście sukcesu firmie Coship i trzymam kciuki, żebym udało się im zebrać potrzebną kwotę, w końcu im więcej słuchawek z Windows Mobile tym lepiej dla nas 😉


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows