windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gearbest Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Testujemy Cube WP10 – jak radzi sobie z nawigacją?

Jeżeli śledzicie wpisy pojawiające się na windowsowo.pl to wiece, że od jakiegoś czasu testujemy ciekawy sprzęt, który trafił do nas ze sklepu Gearbest.com –  mowa o telefonie (a właściwie to chyba tablecie) z Windows Mobile o nazwie Cube WP10. Pod tym adresem znajduje się nasz pierwszy wpis na temat tego urządzenia, w którym prezentujemy jego specyfikację, wygląd i nasze pierwsze wrażenia z użytkowania go.

7 cali, a więc sporo – tym niewątpliwie charakteryzuje się ten smartfon. Do czego zatem można wykorzystać taki wielki ekran? Z pewnością nada się wyśmienicie do oglądania wideo np: z Netflixa, przeglądania stron www, czy może nawet czytania ebooków. Jest jednak jeszcze jedno zadanie, w którym ten smartfon sprawdza się jak mało który – nawigacja samochodowa. Tak się złożyło, że akurat na weekend miałem do zrobienia ok 200 km, postanowiłem więc sprawdzić, jak sprzęt poradzi sobie z tym zadaniem.

Kłopoty pojawiły się już na początku, gdyż… nie miałem gdzie zamontować tego kolosa. Mój obecny uchwyt na Lumię 950 nie był w stanie ogarnąć tak szerokiego telefonu, musiałem zatem położyć go luzem w schowku koło ładowarki, później było już tylko lepiej. Oczywiście nowy uchwyt już zamówiony z http://www.gearbest.com/stands-holders/pp_425354.html?lkid=10238388, jak dojedzie będzie tylko lepiej.

Przejdźmy do sedna. Jak sprawuje się nawigacja? Do testów wykorzystałem dwie aplikacje: wbudowane Mapy Windows, gdyż każdy posiada je w swoim telefonie, druga to Automapa. Dużo sprawniej działa jednak ta pierwsza, dlatego ostatecznie to nawigacji wykorzystałem właśnie ją.

wp_20161126_11_29_05_pro

Wykrywanie lokalizacji działa praktycznie instant, włączając aplikacje, jesteśmy momentalnie na mapie w naszej lokalizacji, nie ma zatem mowy o oczekiwaniu na złapanie fixa (w Automapie trwało to dobrych kilkadziesiąt sekund). Na telefonie ściągnięta była mapa Polski, ale urządzenie było również podpięte do Internetu, aby można było na bieżąco sprawdzać natężenie ruchu.

Po uruchomieniu aplikacji i wpisaniu adresu docelowego, podłączyłem sprzęt do ładowarki i nasłuchiwałem komunikatów głosowych. Tu muszę powiedzieć, że nawigacja spisywała się bardzo sprawnie, ani razu nie zgubiła sygnału gps, z przeliczaniem tras również nie było problemu. Nie będę jednak skupiał się na recenzji aplikacji, bo nie o to u chodzi. Oceniać mamy w końcu sprzęt, a nie aplikację.

Przyznać trzeba szczerze, że takiej wielkości ekran nadaje się idealnie jako narzędzie do nawigacji. Wszystko jest czytelne i na tyle duże, że nie trzeba jakoś szczególnie skupiać wzroku na sprzęcie, aby zlokalizować się na mapie. Dotyk również działa standardowo (czyli dobrze), komunikaty są głośne i wyraźne.

Co ciekawe, po przejechaniu całej trasy odłączyłem sprzęt od ładowarki i był tylko delikatnie ciepły w przeciwieństwie do mojej Lumii 950, która po godzinie nawigacji i jednoczesnego ładowania jest gorąca.

Odpowiadając zatem, na jedno z pytań postawionych w poprzednim opisie telefonu: „Czy nadaje się on do nawigacji?” z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że TAK, jednak po uprzednim zaopatrzeniu się w tabletowy uchwyt samochodowy, który poradzi sobie z wielkością ekranu ok 7 cali.

Jeżeli zatem szukacie czegoś w miarę taniego co sprawdzi się idealnie jako nawigacja samochodowa, z której dodatkowo możecie zadzwonić, śmiało można wziąć ten telefon pod uwagę przy rozważaniu co kupić.

Sprzęt nabyć można w sklepie Gearbest.com za 119 dolarów, to w przeliczeniu na złotówki wyniesie ok 500 PLN. Link do telefonu: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_448876.html?lkid=10238437


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows