windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Programy Windows 10

Rozszerzenie 1Password już niebawem w Microsoft Edge?

Od dnia premiery Windows 10 Anniversary Update, znanej także jako Redstone 1, minęło już sporo czasu. Wraz z tą aktualizacją do użytkowników trafiła długo wyczekiwana funkcja – rozszerzenia dla przeglądarki Microsoft Edge. Niestety, w tej nie uświadczymy zbyt wielu dodatków do naszych przeglądarek, bowiem korporacja z Redmond w dalszym ciągu pracuje nad niezbędnymi API. W ostatnim czasie dużo mówi się o rozszerzeniu 1Password, które umożliwi nam sprawne zarządzanie naszymi hasłami… Czy już niedługo zobaczymy je na naszych urządzeniach?

Windows 10 Anniversary Update został udostępniony użytkownikom w sierpniu. Od tamtego czasu minęło już sporo czasu, a kluczowe udogodnienie – szeroko ogłaszane przez Microsoft – nadal nie wygląda zbyt imponująco. Mówimy o rozszerzeniach dla przeglądarki Edge. Razem z oddaniem w nasze ręce nowej wersji systemu, otrzymaliśmy również garstkę rozszerzeń, które muszą nam wystarczyć do dzisiaj.

W ostatnim czasie głośno było o zupełnie nowym rozszerzeniu, które może zrewolucjonizować sposób zarządzania hasłami przez przeglądarkę. 1Password nie został jednak udostępniony użytkownikom, ponieważ… Nie działał. Za wszystko odpowiedzialne były brakujące API, a zatem to właśnie na tym skupili się teraz programiści korporacji z Redmond.

Według zapowiedzi, owo rozszerzenie ma zawitać na naszych urządzeniach wraz z nadchodzącymi kompilacjami Windows 10 Preview. Prace nad brakującymi API dobiegają końca i niewykluczone, że już z najbliższym buildem otrzymamy do dyspozycji 1Password.

Niestety, w tej chwili ilość dostępnych rozszerzeń dla przeglądarki Microsoft Edge jest śmiesznie mała. Amerykanie zapowiadali, że oddadzą developerom możliwość tworzenia nowych dodatków i umieszczania ich w sklepie Windows. Na tą chwilę nie ma takiej możliwości, najprawdopodobniej, przez brakujące API. Dopiero, gdy rozwiązany zostanie ten problem, można myśleć o większej ilości zawartości w przeglądarce.

Z pewnością problemy te wpłyną na datę udostępnienia rozszerzenia 1Password dla użytkowników końcowych. Pamiętajmy, że teraz przed nim faza testów w programie Windows Insider, a dopiero później – o ile wszystko będzie w porządku – trafi ono na komputery użytkowników najnowszego systemu Microsoftu. Kiedy to nastąpi? W tej chwili trudno przewidzieć. Musimy wykazać się cierpliwością.

źródło: MSpoweruser


Czytaj windowsowo.pl gdzie tylko chcesz, pobierz aplikację na swój telefon lub PC z Windows