windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Mobile

Microsoft stworzy „ultimate mobile device” i nie zamierza wycofywać się z rynku urządzeń mobilnych

Kilka tygodni temu w jednym z wywiadów przeprowadzonych podczas październikowej konferencji Microsoftu dowiedzieć mogliśmy się nieco więcej na temat planów Microsoftu związanych z urządzeniami mobilnymi. W wywiadzie udzielonym przez Terrego Myersona padło stwierdzenie, że Microsoft nie odpuszcza rynku mobilnego i z pewnością pojawią się urządzenia ARM wykorzystujące łączność komórkową.

Dziś z podobna teza padła z ust samego CEO Microsoftu Satya Nadelli, który jeszcze śmielej wypowiada się na temat planów Microsoftu. Zdania te padły w wywiadzie dla australijskiego portalu AFR.com:

We will continue to be in the phone market not as defined by today’s market leaders, but by what it is that we can uniquely do in what is the most ultimate mobile device

Nadella mówi, że Microsoft nie opuści rynku mobilnego, ale nie będzie to market, który jest zdefiniowany przez obecnych liderów. Forma stworzy coś zupełnie innego, unikalnego co określa mianem „ultimate mobile device”.

Prezes Microsoftu dodatkowo mówi, że nie chcą być prowadzeni zazdrością tego co mają inni. Zadaje sobie pytanie co nowego mogą dostarczyć dla specyficznej grupy odbiorców ze specyficznymi potrzebami.

We don’t want to be driven by just envy of what others have. The question is, what can we bring? That’s where I look at any device form factor or any technology, even AI. (…) we stopped doing things that were me-too and started doing things, even if they are today very sub-scale, to be very focused on a specific set of customers who need a specific set of capabilities that are differentiated and that we can do a good job of.


W ostatnim czasie pojawiło się już sporo informacji świadczących o tym, że Microsoft w dalszym ciągu poważnie traktuje Windows Mobile i wbrew tezom wielu ekspertów wcale nie zamierza rezygnować z tego rynku. Sprawdza się jednocześnie koncepcja nakreślona przez MS na początku tego roku, że w 2016 roku urządzenia mobilne zejdą nieco na drugi plan, aby powrócić „na tapetę” w 2017 roku.

Dzisiejszy wywiad prezesa oraz poprzedni vice szefa działu Windows and Devices w Microsofcie jasno mówią nam, że dobre czasy mobilnych urządzeń Microsoftu jeszcze nadejdą, a pojawiające się przecieki, np: wczorajszy o emulowaniu aplikacji x86 na Windows Mobile zdają się tylko potwierdzać, że coś zaczyna się dziać w temacie.

Na koniec nie napisze nic nadzwyczajnego, musimy po prostu uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wieści, bo wydaje mi się, że najgorsze czasy, kiedy nic nie działo się w świecie mobilnego Windowsa mamy już za sobą.

Źródło: AFR via onmsft