windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Photo Programy Recenzje Windows 10 Windows 10 Mobile

Instagram wprowadza nową funkcję „Live video”. Już niebawem zobaczymy ją na naszych urządzeniach?

Myślę, że nie skłamię, jeżeli powiem, że Instagram jest jednym z najszybciej rozwijających się serwisów społecznościowych? W ostatnim czasie Facebook znacznie przyspieszył z wdrażaniem nowych rozwiązań technologicznych do swojej drugiej platformy i w efekcie stała się ona jeszcze ciekawsza, a nowe funkcje zaskakują coraz to większą rzeszę użytkowników. Dzisiaj do niektórych użytkowników trafiła aktualizacja, która wprowadza możliwość udostępniania obrazu w czasie rzeczywistym Live video. Sprawdźcie, kiedy możemy się jej spodziewać na Windows Mobile.

Przede wszystkim należy wyjaśnić, czym jest sama funkcja Live video? To nic innego, jak streaming obrazu w czasie rzeczywistym. Nasz materiał dostępny jest dla wszystkich obserwujących nas użytkowników Instagrama, o ile wcześniej nie zdefiniowaliśmy inaczej. Właśnie to rozwiązanie technicy Facebooka oraz zaangażowane osoby, testowali przez ostatnie tygodnie. Wspominałem o tym w poniższym materiale:

Facebook pracuje nad funkcją „Live Video” dla aplikacji Instagram

Live video należą do wprowadzonej nie tak dawno sekcji „Mój dzień”. Instagram nie ukrywa, że jest to najważniejsza nowość, wprowadzona w ostatnim czasie i nic nie wskazuje, aby ten stan rzeczy miał ulec zmianie. Idąc za przykładem funkcji Facebook live, tak samo obecny tutaj streaming, umożliwia polubienie oraz skomentowanie lecącego w tle materiału. Wraz z aktualizacją dodana została zupełnie nowa zakładka, dzięki której przejrzymy obecnie najciekawsze transmitowane filmiki.

Oprócz dodania funkcji Live video w najnowszej aktualizacji, Instagram znacznie usprawnił również wysyłanie wiadomości bezpośrednich. O wiele lepiej ma działać teraz wysyłanie filmików i zdjęć do naszych przyjaciół, rodziny czy grup. Ponadto, aplikacja poinformuje nas, gdy ktoś wykona zrzut ekranu, a zatem wykorzystano rozwiązanie bliźniaczo podobne do tego ze Snapchata.

Funkcja dostępna jest obecnie jedynie dla części użytkowników i w ciągu najbliższych dni ten stan rzeczy ma ulec zmianie. Dzisiaj do wszystkich użytkowników urządzeń z Androidem i iOSem trafiła aktualizacja Instagram Direct, a zatem możemy się spodziewać kolejnych łatek w niedalekiej przyszłości.

W chwili obecnej nie ma oficjalnego komunikatu dotyczącego daty premiery nowości na urządzeniach z Windows 10 i Windows 10 Mobile. Facebook potwierdził, że zostaną one wprowadzone w niedługim czasie po udostępnieniu dla systemów iOS i Android. Możemy być optymistami, ponieważ – jak obrazują ostatnie miesiące – gigant społecznościowy nie zaniedbuje platformy Microsoftu, a aktualizacje pojawiają się regularnie. Nie zdziwiłbym się zatem, gdyby update pojawił się w przyszłym miesiącu, a nawet w najbliższym tygodniu…

źródło: MSpoweruser