windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Urzadzenia Windows 10 Mobile

Cube WP10 – 7 calowy smartfon, który kupisz za niecałe 500zł – rozpakowanie i pierwsze wrażenia

Kilka dni temu informowaliśmy was o przedsprzedaży nowego smartfona z Windows 10 Mobile od formy Cube. Dziś urządzenie trafiło do nas na testy prosto ze sklepu Gearbest.

Poprzednio, kiedy podawaliśmy informacje na temat specyfikacji urządzenia większość z was podchodziła do niej bardzo sceptycznie. Faktycznie, na papierze nie wygląda ona zbyt dobrze. 7-calowe urządzenie napędzane jest przez procesor Snapdragon 210 (1.3GHz Quad Core), jednak producent wyposażył urządzenie w 2GB pamięci RAM. Zastrzeżenia były również do rozdzielczości ekranu, która wynosi 720×1280 px. Faktycznie przy tak dużym ekranie może się to wydawać niewiele.

Pełną specyfikację znajdziecie na stronie sklepu Gearbest: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_448876.html?wid=21&lkid=10191816

Wszystkie aspekty tego urządzenia sprawdzimy oczywiście podczas testów, teraz natomiast skupić się chciałem na tzw. „pierwszych wrażeniach” i „unboxingu” urządzenia.


Robi wrażenie i to trzeba mu przyznać. Telefon jest ogromny i zdecydowanie bardziej pasuje tu określenie tablet z funkcją dzwonienia niż telefon. Kwestia designu rozwiązana została tu również bardzo ciekawie. Urządzenie prezentuje się jak sprzęt klasy premium. Dookoła telefonu znajduje się aluminiowa ramka, przód co oczywiste to ekran, z tyłu jednak nie znajdziemy tandetnego plastiku, a szkło z logiem producenta. To właśnie ten element sprawia, że telefon wygląda bardzo ładnie i estetycznie.

wp_20161121_14_46_19_pro-1

Telefon po wyjęciu z pudelka pracuje na systemie Windows 10 Mobile w wersji 10586.420. Niestety urządzenie póki co nie wykrywa żadnej nowszej aktualizacji (do Redstone 1), lecz ta kwestia może być w przyszłości rozwiązana przez producenta (będziemy się z nim kontaktować w tym temacie).

Przyznać trzeba, że urządzenie po wyjęciu z pudełka działa bardzo sprawnie i przez kilkadziesiąt minut zabawy z nim nie zdarzyło mi się spowolnienie czy zamulenie telefonu. Po aktualizacji wszystkich aplikacji systemowych telefon działa sprawnie i szybko.

Wielu z was miała obawy co do ekranu, ale muszę przyznać, że wcale nie ma powodów do narzekań. Na co dzień korzystam z Lumii 950 i po wzięciu w ręce tego telefonu nie dostrzegłem wszechobecnej pixelozy. Oczywiście, jeżeli przyjrzymy się z bliska będziemy widzieć ostre krawędzie zaokrąglonych elementów, ale powiedzmy sobie szczerze, to telefon z niskiej półki cenowej, gdzie taka rozdzielczość jest standardem, a jeżeli teraz korzystacie z telefonu z ekranem FullHD raczej i tak nie przesiądziesz się na telefon niskobudżetowy. Przesiadając się z innego niskobudżetowa na Cube WP10 nie będziemy z zawiedzeni jakością ekranu. Więcej informacji na temat wyświetlacza z pewnością pojawi się w pełnej recenzji telefonu.

wp_20161121_14_47_05_pro-1

Na plus zasługuje również to, że telefon działa w trybie DualSIM LTE, oczywiście sprawdzimy to w praktyce, czy rzeczywiście jakość i szybkość połączenia internetowego będzie na zadowalającym poziomie.

Podsumowując, telefon wywarł na mnie pozytywne wrażenie pomimo swoich ogromnych gabarytów. Faktem jest, że nie wsadzimy go do malej kieszeni, a jak już nam się to uda to raczej nie wyciągniemy go z niej w trybie siedzącym 🙂 Pochwalić też muszę jakość wykonania, ta stoi naprawdę na wysokim poziomie, ale do tego przyzwyczaiła nas już firma Cube budując solidne urządzenia, które mieliśmy już okazje testować.

Jeżeli macie pytania dotyczące tego modelu, piszcie je śmiało w komentarzach, postaramy się odpowiedzieć teraz lub w ramach pełnej recenzji sprzętu, która już niebawem na windowsowo.pl.

Link do sprzętu w sklepie Gearbest: http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_448876.html?wid=21&lkid=10191816