windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HP Urzadzenia

Nowy smartfon z Windows Mobile od HP i Microsoftu już w lutym?

Ciekawa wiadomość przychodzi do nas zza naszej zachodniej granicy. Niemiecki portal DRwindows donosi, że Microsoft i HP współpracują nad nowym smartfonem z Windows Mobile, który ma ukazać się już w lutym 2017 roku. Co ciekawsze urządzenie skierowane ma być na rynek konsumencki w odróżnieniu od obecnego modelu HP Elite X3, który dedykowany jest firmom.

Jak informuje niemiecki portal, Microsoft bardzo blisko współpracuje z HP dostarczając m.in. technologie spotykane do tej pory na wyłączność w smartfonach Lumia. Oprócz wsparcia technologicznego, jest też podobno wsparcie finansowe.

Póki co nie ma innych informacji na temat tego urządzenia i czekać musimy na kolejne przecieki i plotki. Jeżeli informacje się potwierdzą, prawdopodobnie telefon zaprezentowany zostanie na targach MWC 2017 odbywających się co roku w Barcelonie. Tegoroczne targi startują 27 lutego i potrwają 4 dni.

Osobiście mam mieszane uczucia co do smartfonów z Windows Mobile innych firm niż Microsoft. Obawiam się, że sytuacja może być podobna do tej jaka jest obecnie np: z urządzeniami Alcatela, niby są, specyfikacja całkiem ciekawa, ale co z tego jak nikt nie chce ich kupować. Dajcie znać w komentarzu jakie jest wasze zdanie w tym temacie.