windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Instagram oraz Wiadomości otrzymują kolejne aktualizacje dla Windows 10 Mobile

Czasy gdy aktualizacje aplikacji dla Windows 10 Mobile były rzadkością, minęły bezpowrotnie. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy pamiętają jeszcze czasy, gdy jakakolwiek aktualizacja była wielkim świętem. Polityka względem naszej ulubionej platformy uległa radykalnej poprawie i to olbrzymi pozytyw. Dzisiaj do użytkowników trafiły kolejne uaktualnienia aplikacji Instagram oraz Wiadomości. Zobaczymy jakie elementy uległy zmianie.

  1. Instagram

Historia tej aplikacji jest bardzo ciekawa, ponieważ przyszło nam na nią czekać bardzo długo.  Dopiero niedawno Facebook zdecydował się wprowadzić oficjalnego – portowanego – klienta serwisu na platformę Windows. Oczywiście nie od początku było idealnie, jednak wraz z rozwojem i kolejnymi łatkami, program stawał się coraz lepszy, a błędów ubywało.

Wczoraj do użytkowników trafił nowa wersja klienta serwisu Instagram, oznaczony numerem 9.673.33414.0 dla Windows 10 oraz 9.673.33496.0 dla Windows 10 Mobile. Najważniejszą nowością jest ulepszenie funkcji Live Tile. Poza tym powinniśmy odczuć znaczną poprawę, jeżeli chodzi o płynność i bezproblemowość aplikacji. Wszystko rozwija się w dobrym kierunku i z pewnością posiadacze telefonów z mobilnymi okienkami nie mają powodu do narzekania.

Oczekujemy, że w dalszym ciągu aplikacja rozwijała się będzie w odpowiednim kierunku. Bardzo cieszy fakt, że platforma Windows przestała być zaniedbywana i wreszcie możemy pochwalić się w miarę regularnymi aktualizacjami. Oby tak dalej!

LINK: Instagram

  1. Wiadomości + Skype

Moim zdaniem była to jedna z najgorzej przygotowanych aplikacji. Jeszcze podczas testowania kompilacji Threshold 2 w kanale Windows Insider, właśnie Wiadomości sprawiały mi największy problem. Od tamtego czasu wiele się poprawiło, jednak moje negatywne wrażenie nie zmieniło się radykalnie. Nadal uważam, że jest to najbardziej nieudana aplikacja systemowa Microsoftu. Dobrze, że pracują nad jej uaktualnieniem, inaczej mogłoby być kiepsko.

Ostatnia oddana do dyspozycji użytkowników wersja oznaczona numerem 3.23.16000.0 nie przynosi żadnych większych zmian. Wszystko skupia się wokół poprawy stabilności i jakości samej aplikacji. Mam nadzieję, że nie jest to walka z wiatrakami i faktycznie coś wreszcie ulegnie zmianie.

Dajcie znać, co myślicie o aktualizacjach owych aplikacji? Jak sprawdzają się u was? Według was dużo pracy przed odpowiedzialnymi za nie developerami, aby osiągnąć zadowalający efekt? Czekamy na wasze opinie i komentarze.

LINK: Wiadomości + Skype

źródło: NPU