windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gearbest Recenzje Urzadzenia Windows 10 Mobile

Ładowarka bezprzewodowa za niecałe 9 dolarów – sprawdzamy jak działa

Spora część telefonów na rynku wyposażona jest w opcję bezprzewodowego ładowania za pośrednictwem technologii QI. Niestety sprzedawcy nie dołączają ładowarek bezprzewodowych do zestawów telefonicznych, a szkoda gdyż jest to urządzenie niezwykle wygodne i zarazem proste w użyciu.

Posiadając telefon z opcją ładowania bezprzewodowego możemy oczywiście zaopatrzyć się w oryginalną ładowarkę Microsoftu. Oprócz tego, że spełnia ona swoje zadanie, czyli naładuje nasz telefon bezprzewodowo to będzie ładnie prezentować się na biurku. Minus oryginalnej ładowarki jest taki, że kosztuje prawie 300zł… [link do sklepu]

Po co przepłacać, jak można mieć taniej. My Polacy lubimy oszczędzać, a zatem ta okazja powinna się wam spodobać. Na testy ze sklepu Gearbest przyszła do nas ładowarka bezprzewodowa G3 Qi Wireless Charging Padhttp://www.gearbest.com/power-banks/pp_374626.html?lkid=10216866

Ze sprzętu korzystaliśmy kilka dobrych dni i możemy powiedzieć coś na jej temat, chociaż za dużo tego nie będzie, bo w końcu to tylko ładowarka.

Na początek kilka parametrów technicznych:

  • Input: DC 5V / 2A
  • Output: DC 5V / 1A
  • Maksymalna ogległośc ładowania: 8mm
  • Sprawność: ok 75%
  • Standard: QI
  • Złącze: microUSB

Jak tego używać? Bardzo prosto, kabel ładowarki zamiast do telefonu podłączamy do ładowarki bezprzewodowej, kładziemy ją na biurku, a na nią kładziemy telefon. To wszystko, automatycznie rozpocznie się ładowanie, a nasz telefon zasygnalizuje jego rozpoczęcie.

Ile trwa ładowanie? Jest ono nieco wolniejsze od standardowej ładowarki 1A. Lumia 950 z bateria o pojemności 3000 mAh ładuje się 3,5 do 4 godzin. Plus jednak jest taki, że w każdym momencie urządzenie jest gotowe do pracy bez zbędnego odłączania kabli, a po skończonej pracy odkładamy telefon na miejsce i ładuje się dalej.

Jak wspomnieliśmy w temacie wpisu, ładowarka kosztuje 8,99 dolara. W przeliczeniu na złotówki daje nam cenę ok 40 zł, co w połączeniu z darmową przesyłką jest ciekawym kąskiem:) Ładowarka dostępna jest w różnych kształtach i rozmiarach.

Link do sklepu > http://www.gearbest.com/power-banks/pp_374626.html?lkid=10216866

Pod tym i tym adresem dostępne są inne kształty i kolory tej ładowarki.

Lista telefonów Lumia wspierających bezprzewodowe ładowanie bez dodatkowych akcesoriów jest następująca: NOKIA LUMIA 735, NOKIA LUMIA 830, NOKIA LUMIA 920, NOKIA LUMIA 928, NOKIA LUMIA 930, NOKIA LUMIA 1520, Microsoft Lumia 950, Microsoft lumia 950 XL