windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnia nowy Office Hub w kanale Windows Insider

Microsoft intensywnie pracuje nad nowościami, które już niebawem pojawią się w nadchodzącej aktualizacji Creators Update. Historia nieco się powtarza, ponieważ wraz z nadejściem gałęzi dystrybucyjnej Redstone 1, otrzymaliśmy także sporo nowości. Dzisiaj do wszystkich użytkowników programu Windows Insider trafiła nowa wersja „Office Hub”. Co to takiego i jakie ma znaczenie dla Windows 10? Sprawdźcie.

Kolejne aktualizacje Windows 10 i Windows 10 Mobile przynoszą nam coraz więcej usprawnień i ulepszeń, dzięki czemu system nabiera kolorów i nie odstrasza już użytkowników. Dodatkowym plusem – dla aktywnych testerów w programie Windows Insider – są nowe funkcje, które już dzisiaj mogą oni testować na swoich sprzętach. Microsoft zapowiedział wiele nowości wraz z nadchodzącą gałęzią dystrybucyjną Redstone 2. Dzisiaj do użytkowników trafiła nowa wersja „Office Hub”, czyli najprawdopodobniej jedna z nowości, które dostępne będą w Windows 10 Creators Update.

Zmianie uległa dotychczasowa aplikacja „Get Office”, po jej uruchomieniu zobaczycie, że zmieniła się ona w „Office Hub” i tak właśnie będzie figurowała na pasku zadań. Również jej funkcje uległy sporemu rozszerzeniu, a to jeszcze nie koniec, ponieważ praca nad tym rozwiązaniem ciągle trwa.

office1

W przyszłości „Office Hub” ma umożliwiać użytkownikom dostęp do wszystkich dokumentów z poziomu paska zadań. Nie będziemy musieli przekopywać się przez masę folderów, wystarczy otworzyć jeden program. Co ciekawe, aplikacja działa dzięki projektowi Centennial, co oznacza, że domyślne programy Win32 zostały dostosowane do Windows 10 i możliwe jest ich pobranie bezpośrednio ze sklepu Windows. Oznacza to, że „Office Hub” może uzyskać możliwości dużo większe, niż tradycyjne aplikacje UWP (Universal Windows Platform).

W tej chwili możliwości aplikacji są bardzo ubogie. Umożliwia ona przeglądanie ostatnich dokumentów, otworzenie ich oraz uruchomienie poszczególnych składowych pakietu Microsoft Office. Docelowo pogłębiona ma zostać integracja z Cortaną, tak aby użytkownik mógł wyszukać dokumenty bezpośrednio z pulpitu, wykorzystując funkcję asystentki głosowej.

nvidia-share_2016-11-17_07-13-25

Warto zaznaczyć, że przewidywane jest wprowadzenie tejże funkcji dla urządzeń mobilnych. Microsoft planuje udostępnić użytkownikom telefonów takie same funkcje, jakie spotkamy w wersji desktopowej. Tym samym zdecydowanej poprawie ulegnie komfort pracy z wszelkimi dokumentami Office.

Dla przypomnienia wspomnę, że Windows 10 Creators Update najprawdopodobniej zadebiutuje na naszych urządzeniach z początkiem 2017 roku. Spodziewamy się, że może nastąpić to w okolicach marca, jednak na ostateczną datę premiery musimy jeszcze poczekać.

źródło: MSpoweruser