windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Windows 10 Windows 10 Mobile Xbox

Streamowanie z Xbox na telefon z Windows Mobile już niebawem

Streamowanie materiału wideo z konsoli na nasz komputer możliwe było już jakiś czas temu za pomocą oficjalnych aplikacji Microsoftu dostępnych w sklepie Windows. Są to aplikacje Xbox oraz jej ciekawsza wersja Xbox Beta. Obie posiadają funkcjonalność streamowania video z Xbox One do konsoli.

Jakiś czas temu w sklepie pojawiła się kolejna, nowa aplikacja pozwalająca na streamowanie video z konsoli na PC oraz jak się teraz okazuje również na telefony z Windows Mobile. Aplikacja nazywa się Xbox Dev Mode Companion (Preview). Póki co możliwe jest pobranie jej na PC przez wszystkich użytkowników, oraz na telefony z Windows Mobile przez zamkniętą grupę beta testerów. Jednym z nich jest dobrze znany niektórym Nazwil, który opublikował na swoim Twitterze post:

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem będziemy mogli używać naszych telefonów jako przenośnych ekranów dla konsoli Xbox, co pozwoli nam na granie wszędzie tam, gdzie będziemy w zasięgu domowej sieci Wi-Fi, np: w garażu albo w kibelku (wersja dla nolife’ów) 😉

Jak działa streamowanie na telefon zobaczyć możecie na filmiku poniżej:

Jak podoba się wam taka opcja, bo ja muszę się przyznać, że czekam z niecierpliwością. Niekoniecznie uśmiecha mi się granie na 5 calowym telefonie, ale chętnie sprawdzę jak działa to w praktyce. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o takim rozwiązaniu.

Link do aplikacji poniżej (póki co działa na PC i tabletach z Windows 10):

Pobierz Xbox Dev Mode Companion (Preview)