windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Programy Windows 10 Mobile

Facebook pracuje nad funkcją „Live Video” dla aplikacji Instagram

Już od dłuższego czasu użytkownicy platformy Windows 10 Mobile mogą cieszyć się z dostępności oficjalnej aplikacji Instagram. Z czym to się wiąże? Przede wszystkim ze zwiększoną częstotliwością aktualizacji oraz dostępem do nowych, ciekawych funkcji. Facebook, który jest właścicielem Instagrama, bardzo lubi zaskakiwać wszystkich nowymi funkcjami, także z pewnością jest na co czekać. Udowodniły nam to ostatnie miesiące, a jeszcze bardziej potwierdzą te nadchodzące.

Tak, jak wspomniałem wcześniej, Facebook bardzo lubi stosować nowe rozwiązania oraz funkcje w swoich serwisach społecznościowych. Świadczy o tym fakt, że nie tak dawno – w sierpniu – wprowadził do aplikacji Instagram funkcję „My Day”, znany z serwisu Snapchat.

Rozwijanie funkcji jest bardzo dobrą wiadomością i dotyczy także użytkowników urządzeń z systemem Windows 10 Mobile. Otrzymali oni bowiem oficjalną aplikację, a zatem także dostęp do aktualizacji i nowych rozwiązań. Tym bardziej, że jest na co czekać, bowiem w najbliższym czasie Facebook planuje wprowadzić bardzo ciekawą nowość do aplikacji Instagram.

Chodzi o przesyłanie filmów na żywo, nad czym prace trwają od dobrych kilku miesięcy. Informacja ta została potwierdzona przez szefów serwisu. Pojawił się nawet wywiad, w którym ujawnione zostają informacje sugerowanej daty premiery na urządzeniach z Androidem, iOSem i Windowsem.

Niestety, nie ujawniono dokładnie wszystkich funkcji nadchodzącego streamowania filmów, jednak z perspektywy użytkowników urządzeń z systemem Windows 10 Mobile ważna jest zdecydowanie inna rzecz. Nowość trafi do aplikacji Instagram – najprawdopodobniej – w przyszłym miesiącu. Nie dotyczy to jednak właśnie wyżej wspomnianej grupy. Wszyscy użytkownicy aplikacji Instagram na sprzęcie od Microsoftu będą musieli poczekać nieco dłużej.

Pewne jest jednak, że otrzymają oni to rozwiązanie i nie powinno nastąpić to dużo później, niż w przypadku większych platform. Bardzo dobra wiadomość, w końcu zdajemy sobie sprawę, jakie podejście prezentuje część developerów.

Dajcie znać, co myślicie o tej nowości? Zdecydowalibyście się z niej korzystać? Być może Facebook przesadza, wprowadzając do aplikacji Instagram takie rozwiązania? Czekamy na wasze komentarze i opinie.

Źródło: Windowslatest