windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Akcesoria Aktualności Microsoft Narzędzia Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnia inteligentne funkcje Sticky Note dla użytkowników kanału Windows Insider spoza USA

Microsoft dba, rozwija i udoskonala swoje produkty. Możecie zgodzić się z taką tezą? Jeżeli chodzi o programy korporacji z Redmond, to z pewnością ma to realne przełożenie. Wszyscy dobrze wiemy, że większość takich aplikacji rozwijanych jest bardzo sprawnie i otrzymują one wsparcie przez bardzo długi czas. Przy okazji premiery Windows 10 Anniversary Update, do użytkowników trafiła nowa aplikacja Sticky Note. Niestety część nowości trafiła do użytkowników poza USA dopiero dzisiaj, a i to w programie Windows Insider.

Microsoft bardzo intensywnie pracował nad dostosowaniem swoich programów do nadchodzących zmian w nowej wersji systemu – Windows 10 Anniversary Update. Planom przebudowy poddana została także aplikacja Sticky Note, która miała już swoje lata i potrzebowała odświeżenia. Przede wszystkim, trafiła do niej bardzo ciekawa funkcja, która nazwana została „insights”. Na czym owo rozwiązanie polega? To nic innego, jak integracja z Cortaną oraz Bingiem, dzięki czemu aplikacja posiada większą, „inteligentną” wiedzę na temat zjawisk oraz zdarzeń zachodzących w świecie. Podał tutaj ciekawy przykład. Jeżeli w Sticky Note zapiszecie numer lotu, którym będziecie przemieszczali się z miasta A do miasta B, algorytmy rozpoznają go i odnajdą więcej, dokładnych informacji na ten temat. Sprytne, prawda?

Do tej pory funkcja dostępna było jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie działała ona poza obszarem USA, a więc spore grono użytkowników mogło poczuć się dotknięte. Sytuacja uległa zmianie wczoraj, kiedy to do programu Windows Insider trafiły powyższe nowości. Od teraz Sticky Note można w pełni wykorzystać także w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

Tutaj znajdziecie nowości wprowadzone w najnowszej wersji aplikacji Sticky Note:

  • Dodano wykrywanie oraz informowanie o planowanym przelocie w Niemczech, Indiach, Kanadzie, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Japonii oraz Portugalii.
  • Dodano rozpoznawanie maili oraz adresów URL dla każdego miejsca dla świecie poza Chinami, Japonią oraz Koreą – trwają pracę nad udostępnieniem im tej opcji.
  • Dodano rozpoznawanie numerów telefonów w każdym kraju anglojęzycznym, w Niemczech, Hiszpanii, Francji oraz we Włoszech.
  • Dodano rozpoznawanie adresów dla Wielkiej Brytanii i Hiszpanii

Funkcje są naprawdę ciekawe i szczerze liczę, że rozwiną się one – jak i sama aplikacja – w dobrym kierunku. Oczywiście możliwości Sticky Note dla Polski będą niezwykle ubogie, ponieważ w naszym kraju Cortana nie jest dostępna w ogóle, natomiast Bing jest bardzo mocno ograniczony.

Dajcie znać, co myślicie o zalążkach „inteligencji” w programach komputerowych? Waszym zdaniem to rozwiązanie przyszłości? Czekamy na wasze komentarze i opinie.

LINK DO APLIKACJI: STICKY NOTE

źródło: MSpoweruser