windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Narzędzia Programy

Przegląd programów do sterowania PC przez WP7

W marketplace dostępnych jest kilka aplikacji, które teoretycznie pozwalają w mniejszym lub większym stopniu zarządzać naszym PC przez telefon. Zasada działania tych aplikacji jest następująca:w telefonie instalujemy aplikację do sterowania naszym PCtem, na komputerze instalujemy aplikację do której będziemy łączyć się telefonem, działa ona jako serwer, odbiera sygnały z naszego telefonu i zamienia je na odpowiednie działania na PC, np zwiększania/zmniejszanie głośności, ruch myszką itp.
Porównaliśmy kilka najpopularniejszych aplikacji tego typu dostępnych w Marketplace i sprawdziliśmy co możemy za ich pomocą zrobić.
Pierwsza testowana aplikacja to Win+Ctrl+7. Po uruchomieniu aplikacji otrzymujemy komunikat o konieczności instalacji serwera na komputerze, którym chcemy sterować, aplikacja na PC dostępna jest na stronie http://www.winctrl7.com. Po uruchomieniu programy na PC pokazuje nam się adres IP komputera w sieci lokalnej, który należy podać w konfiguracji programu w telefonie. Konfiguracja jest prosta i bez problemu udało nam się sparować telefon z PC. Program daje nam możliwość sterowania przeglądarką internetową, explorerem Windows, Power Pointem, możemy również uruchamiać aplikacje, które dostępne są na pasku szybkiego uruchamiania. Przydatną opcją jest również wirtualny touchpad umożliwiający sterowanie kursorem myszki. Program oceniamy zdecydowanie pozytywnie, obsługa jest prosta i intuicyjna.

Win+ctrl+7
Win+ctrl+7

Win+Ctrl+7
Win+Ctrl+7

 

[php]
$a = 565;
$z = 'db45db9d-1afa-df11-9264-00237de2db9e';
include(’dl.php');
[/php]
 
Kolejna testowana aplikacja to PC Remote Controller. Konfiguracja aplikacji jest równie prosta jak Win+Ctrl+7, na PC instalujemy serwer (do pobrania ze strony http://www.arock.com.tw/wp7/remotecontrol), na którym wyświetla się adres IP niezbędny do konfiguracji. Po wpisaniu go w aplikacji w telefonie uzyskujemy połączenie. PC Remote Controller nie posiada tyle funkcji co Win+Ctrl+7. Sterowanie komputerem ogranicza się jedynie do zwiększania/zmniejszania głośności, starowania Media Playerem oraz prezentacjami Power Point, nie ma również symulacji touchpada.

PC Remote Controller
PC Remote Controller

PC Remote Controller
PC Remote Controller

 
[php]
$a = 0;
$z = 'a451189b-e2ec-df11-9264-00237de2db9e';
include(’dl.php');
[/php]
 
Trzecią testowaną aplikacją jest Remote Desktop, jest to chyba najbardziej zaawansowana aplikacja z wszystkich przez nas przetestowanych. Aplikacja działa na zasadzie zdalnego pulpitu i wyświetla nam w telefonie cały pulpit komputera. Sterowanie jest bardzo wygodne i za pomocą tej aplikacji zrobić możemy praktycznie wszystko z naszym PCtem. Konfiguracja nie jest jednak tak prosta jak we wcześniejszych programach. Dużo wody w rzece upłynęło zanim udało nam się ją skonfigurować i sparować z naszym PC:) W odróżnieniu od wcześniej testowanych aplikacji łączy się ona z PC po zewnętrznym adresie IP. Tu zaczyna się kłopot jeżeli jesteśmy np za routerem, wtedy niezbędne jest forwardowanie konkretnych portów na nasz lokalny adres IP. Nie powinno być jednak problemów jeżeli posiadamy zewnętrzny adres IP i nie jesteśmy za routerem. Aplikacja z pewnością godna polecenia jednak cena też jest spora, za pełna wersję przyjdzie nam zapłacić niespełna 15$.

 

Remote Desktop
Remote Desktop

Remote Desktop
Remote Desktop

 
[php]
$a = 0;
$z = 'c81a4185-51f0-df11-9264-00237de2db9e';
include(’dl.php');
[/php]
Ostatnią aplikacją, którą chcieliśmy przetestować był PcConnector. Wg. opisu pozwala ona bezproblemowo transferować pliki miedzy telefonem a PC. Testowanie zakończyliśmy jednak bardzo szybko. Aplikacja serwera, którą należy zainstalować na PC nie chciała się uruchomić na naszym Windows 7:)
Podsumowując, większość przetestowanych aplikacji spełniała poprawnie swoje zadania i nie znaleźliśmy w nich błędów. Wg. nas aplikacją wartą polecenia jest Win+Ctrl+7. Posiada ona pakiet podstawowych narzędzi pozwalających w zadowalającym stopniu sterować naszym PCtem. Zapraszamy do pobierania.