windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Poradniki

Telefon z Windows Phone 7 jako pamięć przenośna

Telefony z Windows Phone 7 synchronizują się z naszym PC jedynie za pomocą aplikacji Zune. Podłączając telefon do PC nie widzimy go jako pamięći przenośnej, co więcej nie możemy z niego wyciągnąć karty pamięci i podłączyć jej do komputera. Jest jednak sposób aby po podłączeniu telefonu do PC był on wykrywany jako pamięć masowa, służąca do przenoszenia naszych danych.
Po pierwsze instalujemy Zune (pobieramy ze strony zune.net) jeżeli jeszcze go nie posiadamy. Następnie uruchamiamy edytor rejestru na naszym komputerze. Aby to zrobić klikamy na Start, w polu Wyszukaj/Uruchom wpisujemy słowo „regedit” i klikamy na 'Enter'. Otworzy nam się edytor rejestru systemu Windows, odszukujemy w nim następującą ścieżkę:

  • HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetEnumUSBVID_045E&PID_04EC&MI_006&2f11aabb&0&0000Device Parameters

a następnie dokonujemy edycji następujących wpisów:
– EnableLegacySupport – ustawiamy 1
– PortableDeviceNameSpaceExcludeFromShell – ustawiamy na 0
– PortableDeviceType – ustawiamy na 3.
Po podłączeniu telefonu do PC będzie on widziany jako urządzenie mobilne. Nie jest to oczywiście rozwiązanie perfekcyjne bo plików wgranych w ten sposób nie będziemy widzieli w telefonie ale przydać się nam to może np do zgrania zdjęć czy filmów z komórki lub przenoszenia danych na innego PC.