windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Przyszłe aktualizacje przegladarki Edge będą odbywały się przez Sklep Microsoft

Od samego początku dziwiliśmy się, dlaczego Microsoft wybrał sposób aktualizowania Edge’a wraz z aktualizacjami systemu, a nie jako osobnej aplikacji przez Sklep Windows. Było to o szczególnie dziwne, gdy na początku Edge wymagał naprawdę bardzo wielu, wielu poprawek, a były one dostarczane zdecydowanie zbyt rzadko, wraz z nowymi buildami systemu. Sytuacja była o tyle problematyczna, że nowe wersje systemu pojawiały się wtedy średnio raz na miesiąc… Już za jakiś ma się to na szczęście zmienić.

Microsoft wciąż pracuje nad swoimi natywnymi aplikacjami dla systemu Windows 10 (tak, wiemy, że nad tymi na inne systemy również), co chwilę dodając nowe funkcje oraz poprawiając znane błędy. Wymieniając choćby takie nowości jak tryb offline dla aplikacji OneDrive, ciemny motyw dla Map czy ulepszony interfejs i animacje Zdjęć. Tym razem, w trakcie skierowanej do deweloperów konferencji Ignite 2016, Microsoft zapowiedział zmianę sposobu aktualizowania systemowej przeglądarki Microsoft Edge.

Nareszcie ma ona zacząć być aktualizowana przez Sklep Windows, a nie wraz z nowymi buildami. Rozwiązano to w taki sposób, że silnik EdgeHTML aktualizowany ma być niezależnie przez usługę Windows Update, natomiast sama aplikacja Microsoft Edge już przez Sklep, co pozwoli wprowadzać nowe funkcje zarówno szybciej jak i od razu dla szerszego grona użytkowników.

Kiedy zobaczymy tę zmianę? Możemy przypuszczać, że nastąpi to w ramach aktualizacji systemu Redstone 2, więc być może już za jakiś czas zobaczymy tę nowość w ramach programu Windows Insider. Oczywiście nie zostało to oficjalnie zapowiedziane, może to więc nastąpić wcześniej lub później. Nie wiemy też czy zmiany te obejmą również Windows 10 Mobile, choć jak zwykle możemy przypuszczać, że tak.

Źródło: mspoweruser.com