windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności HP Lumia Microsoft Nokia Windows 10 Mobile

Nowa funkcja „Snooze” już niedługo w Windows 10 Mobile Redstone2?

Microsoft zakończył już pracę nad nowościami w kompilacjach z gałęzi dystrybucyjnej Redstone1. W tej chwili do oficjalnej wersji wydawane są jedynie aktualizacje zbiorcze, których celem jest wyeliminowanie błędów i poprawa jakości systemu. Prawdziwym polem do popisu programistów z Redmond, jest nowa – dostępna w kanale Windows Insider – gałąź dystrybucyjna Redstone2. Właśnie tam odnajdziemy ciekawe nowości, a część z nich trafi na nasze urządzenia.

W ostatnim czasie Paweł przedstawił dla was dwa artykuły z zapowiedziami nowości w kompilacjach Redstone 2. Oprócz możliwości przypinania kontaktów do paska zadań, otrzymamy możliwość natywnej redukcji niebieskiego światła. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj:

Spodziewane nowości w Windows 10 RS2: Natywna redukcja niebieskiego światła
Spodziewane nowości w Windows 10 RS2: Przypinanie kontaktów do Paska Zadań

To jednak nie koniec nowości! Serwis „Aggiornamenti Lumia” umieścił na swojej stronie krótki filmik, prezentujący kolejną nowość. Nazwano ją „Snooze” i umiejscowiona jest ona w przeglądarce Microsoft Edge. W tej chwili nie jest na dostępna na naszych urządzeniach i najprawdopodobniej nadejdzie dopiero z nowszymi kompilacjami Redstone2.

Czym jest Snooze? Sytuacja wydaje się bardzo prosta, na załączonym filmiku wyraźnie widać, że funkcja to nic innego, jak przypomnienie. Będąc na interesującej stronie rozwijamy menu w Edge i wybieramy opcję Snooze. Umożliwi nam to dodanie przypomnienia, aby przeczytać artykuł/film/tekst w innym czasie (również podlega edycji). Oczywiście możemy nadać również opis naszemu przypomnieniu, przez co będzie ono bardziej zrozumiałe.

Niestety, funkcja ta obsługiwana jest przez Cortanę, przez co może być niedostępna w naszym kraju. W tej chwili nie mamy żadnych informacji na temat planowanego udostępnienia języka polskiego dla asystentki głosowej Microsoftu. Oczywiście pozostaje czekać i mieć nadzieję, że nie zostaniemy pozbawieni tej funkcji, tak jak na przykład – cichych godzin.

Dajcie znać co myślicie o tej nowości. Waszym zdaniem będzie ona przydatna? Gdyby była dostępna dla waszych urządzeń, korzystalibyście z niej? Czekamy na wasze komentarze i opinie.

źródło: Aggiornamenti Lumia