windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry Microsoft Programy Windows 10 Windows 10 Mobile

Microsoft bierze się za porządki w sklepie Windows

Nie da się ukryć, że sklep Windows w porównaniu z innymi rynkami aplikacji większych firm (Google i Apple) wypada raczej marnie. Znajdziemy tutaj bardzo ograniczoną liczbę aplikacji z nie zawsze dobrą jakością. Microsoft postanowił powiedzieć dość „śmieciowym zapychaczom” i poważnie wziął się za czyszczenie sklepu Windows.

Już od kilku miesięcy Microsoft informował wszystkich developerów zainteresowanych publikowaniem aplikacji w sklepie Windows, że muszą oni spełnić kilka założeń, zanim ich dzieła trafią do użytkowników. Nie wszyscy wzięli sobie do serca ostrzeżenia korporacji z Redmond i ta przystąpiła do sprzątania aplikacji, które nie spełniają określonych kryteriów.

Zaczęło się od prośby do developerów, aby Ci umieścili w sklepie informację na temat sugerowanego minimalnego wieku wymaganego do korzystania z aplikacji/gier. W następnej kolejności korporacja z Redmond poinformowała, że jeżeli programiści nie zastosują najnowszego SDK oraz Windows App Certifications Kit ich programy z końcem września zostaną usunięte ze sklepu.

W tej chwili Microsoft rozpoczął proces usuwanie aplikacji „śmieciowych”, chcąc podnieść atrakcyjność produktów znajdujących się pod ich kuratelą. Warto wspomnieć, że dużą wagę przyłożono do poprawnego nazewnictwa aplikacji. Mianowicie, jeżeli tytuły kilku produktów będą bliźniaczo podobne, mogą one zostać usunięte ze sklepu, jako próby ewentualnego podrobienia.

Ogłoszono dwa główne kryteria, według których ocenione zostaną poszczególne aplikacje i gry:

  • Aplikacje muszą posiadać przejrzysty opis oraz metadatę
  • Aplikacje muszą cechować się wysoką jakością doświadczeń dla użytkowników oraz solidnym wykonaniem.

Oczywiście trzeba do tego dodać także wymagania postawione już wcześniej. Tym samym sklep powinien stać się jeszcze lepszy dla użytkowników, oferując jedynie dobre jakościowo produkty. Oczywiście warto postawić w tym miejscu pytanie, czy taki zabieg nie odstraszy potencjalnych developerów, chcących szybkiego i łatwego zysku, bez nadmiaru pracy i dokładności?

Jak myślicie, czy taka polityka Microsoftu wobec aplikacji przyniesie więcej pożytku czy strat? Jak na tym wyjdą użytkownicy? Co sami myślicie o usuwaniu „śmieciowych” aplikacji ze sklepu? Czekamy na wasze komentarze i opinie.

źródło: Windowslatest