windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Recenzje

Vector Luna – luksusowy smartwatch trafił do nas na testy

Kilka dni temu dotarła do nas mała paczuszka z Londynu, w niej zegarek, a dokładniej do smartwatch, który zagości w naszej redakcji przez najbliższy miesiąc. Zapytacie zapewne, co takiego ma w sobie ten smartwatch i dlaczego akurat jego postanowiliśmy zrecenzować? Odpowiedź jest prosta. Jest on jednym z nielicznych inteligentnych zegarków, które współpracują z systemami Windows Phone i Windows Mobile za pośrednictwem oficjalnej aplikacji.

Sprzęt jaki do nas trafił to dokładnie VECTOR LUNA SMART WATCH Rose Gold, który jak wskazuje nazwa jest w kolorze „różowo-złotym” – ubarwienie może delikatnie damskie, ale cóż, wyboru nie mieliśmy. Kolor to jednak jedyna rzecz, która nie do końca przypadła mi do gustu, do reszty przyczepić się nie można, ale to chyba nic dziwnego, jeżeli bierzemy pod uwagę sprzęt, który kosztuje $400.

Wygląd to oczywiście kwestia gustu i pewnie nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale sprzęt ten prezentuje się rewelacyjnie i wygląda na urządzenie z wyższej półki. Jest to smartwatch, który zdecydowanie można nazwać ekskluzywnym w gronie inteligentnych zegarków. Jako, że kolor lekko damski, zdjęcie też zaprezentujemy na damskiej ręce.

vector-luna3

Jakie możliwości daje nam urządzenie? Rzekłbym sztandarowe jak na smartwatcha przystało. Jak wspomniałem wcześniej, zegarek współpracuje z Windows Mobile oraz oczywiście Androidem i iOS. Za pośrednictwem dołączanych aplikacji możemy personalizować nasz zegarek oraz rozszerzać jego funkcjonalność za pośrednictwem mini aplikacji, które wgrywamy na urządzenie. Do wyboru mamy kilkadziesiąt różnych wzorów tarczy oraz kilkanaście aplikacji jak np: Facebook, Twitter, Uber, Music, Nest, Evernote, BBC, ESPN, The Economist. Do tego możemy również mierzyć naszą aktywność sportową oraz odczytywać powiadomienia z naszego telefonu. Zegarek powiadomi nas również wibracją o nadchodzącym połączeniu czy SMSie.

Inne aspekty godne odnotowania to:

  • czas pracy na baterii – ok 30 dni,
  • czas ładowania 2-3h,
  • sensory: żyroskop, akcelerometr, czujnik światła,
  • wodoodporność do 50m,
  • mierzenie aktywności: snu, kroki, kalorie, dystans,
  • waga: od 71g do 157g w zależności od bransolety,
  • cena prezentowanego egzemplarza: 399 dolarów.

Ten i inne smartwatche z serii Luna znajdziecie na stronie producenta pod tym adresem: https://www.vectorwatch.com/watches

WP_20160827_08_10_09_Pro WP_20160827_08_10_15_Pro WP_20160827_08_10_20_Pro

WP_20160827_08_10_27_Pro WP_20160827_08_10_33_Pro