windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Tablety Urzadzenia Windows 10

Ramos i101 – kolejne ciekawe urządzenie 2w1 z Windows 10 na pokładzie

Technika nieustannie prze naprze, a co za tym idzie stawia przed producentami sprzętu wymagania odnośnie nowych urządzeń. Nie możemy narzekać, ponieważ na rynku stale pojawiają się ciekawe nowości, o ciekawej specyfikacji i jeszcze lepszych funkcjach. Firma Ramos ogłosiła plany wydania nowego urządzenia 2w1 z Windows 10 na pokładzie, zobaczmy czego możemy się po nim spodziewać.

Jakiś czas temu nikt nie powiedziałby, że nasz tablet w bardzo prosty sposób możemy przekształcić w laptop. Wystarczy dokupienie odpowiedniej stacji dokującej i możemy cieszyć się „pełnoprawnym” komputerem. Piękno techniki i postępu polega właśnie na tym, że rzeczy nie możliwe, czynią możliwymi. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń hybrydowych, tak zwanych 2w1, a użytkownicy bardzo je chwalą i chętnie kupują, co dodatkowo dostarcza motywacji producentom.

Chiński producent Shenzhen Ramos Digital Technology Co Ltd ogłosił plany wydania nowego urządzenia hybrydowego opartego o system Windows 10. Model i101 najprawdopodobniej dołączy do licznej rodziny urządzeń 2w1 działających pod kontrolą najnowszego systemu Microsoftu.

Spokojnie możemy odrzucić stereotyp, że wszystko co chińskie jest znacznie gorsze, ponieważ od kilku lat trend ten znacząco się zmienił. Nowe towary z Państwa Środka są coraz lepsze i jakościowo nie odbiegają od tych produkowanych w Europie czy Ameryce. Również specyfikacja techniczna Ramos i101 zapowiada się bardzo ciekawie.

Sercem urządzenia będzie – w zależności od konfiguracji – procesor Intel Atom x5 lub x7, każde urządzenie zostanie wyposażone w 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Ekran o przekątnej 10-ciu cali w rozdzielczości Full-HD zapewni odpowiednie wrażenia wizualne. Dodatkowo na pokładzie znajdziemy port USB Type-C, mini-HDMI oraz wsparcie dla kart microSD. Dodatkowo sprzęt wyposażony zostanie w dwie kamery oraz dwa mikrofony, dzięki którym usprawnione ma być działanie, między innymi: Cortany.

W tej chwili nie ma żadnej informacji na temat ceny urządzenia oraz przewidywanej daty premiery. Możemy spodziewać się, że nastąpi to w niedalekiej przyszłości i pozytywnie zaskoczy wielu użytkowników.

Dajcie znać co myślicie o tego rodzaju sprzęcie. Gdyby pojawił się on na polskim rynku, bylibyście skłonni do zakupu? Czekamy na wasze komentarze.

źródło: MSpoweruser