windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Gry

Sheltered – postapokaliptyczny tytuł, który wciągnie Cię na długie godziny [PC]

Szukając dobrego tytułu na wieczorne rozgrywki spędziłem kilka ładnych chwil, żeby znaleźć coś interesującego, co nie znudzi mi się po godzinie grana. Zainteresował mnie tytuł Sheltered, ale z racji tego, że kosztuje parę złotych zanim dokonałem zakupu obejrzałem parę gmeplayów na Youtube, aby upewnić się, że nie wywalę pieniędzy w błoto.

Po kilku dniach spędzonych z Sheltered i moimi zabunkrowanymi ludkami muszę stwierdzić, że było warto. Mimo tego, że gra kosztuje 39zł w sklepie Windows, nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten tytuł.

Sheltered to produkcja dosyć znanego studia Team 17 i Unicube, która przenosi nas do postapokaliptycznego świata, gdzie ukryci w schronie musimy przetrwać po katastrofie nuklearnej. Produkcję Team 17 porównać można do polskiej produkcji This War of Mine, w której również zadbać musieliśmy o naszych domowników dostarczając im pożywienia niezbędnego do przeżycia w świecie opanowanym przez wojnę.

Grę w Sheltered zaczynamy od dobrania czterech członków rodziny, z których każdy posiadać może inne umiejętności wykorzystywane później do przetrwania w skażonym świecie. Statystyki postaci to: siła, zręczność, percepcja, charyzma i inteligencja. To one predysponują daną postać do wykonywania określonych czynności w naszym schronie lub poza nim.

sheltered1

Aby zapewnić byt członkom naszej rodziny i później innym współmieszkańcom schronu musimy zadbać o dostęp do podstawowych składników, dzięki którym życie w podziemiu jest możliwe. Naszymi materiałami podstawowymi są: woda, żywność, paliwo, leki. Nawet chwilowy brak któregokolwiek z nich może wpędzić nas w nie lada kłopoty. Do tego niezbędne będą nam setki innych materiałów, pomagające nam utrzymać schron w dobrej kondycji, rozwijać i rozbudowywać go. W jaki sposób wejdziemy w posiadanie przeróżnych materiałów? Przez wycieczki poza teren schronu, polowania i przeszukiwanie ruin. Brzmi prosto? Wcale takie nie jest.

sheltered3

Przemierzając skażone terytorium możemy natknąć się zarówno na wrogów jak i sprzymierzeńców. Istnieje też możliwość, że napotkany osobnik zechce przyłączyć się do Twojej rodziny, dzięki czemu zyskasz dodatkowe umiejętności, aczkolwiek pamiętaj, że dodatkowemu członkowi rodziny trzeba też zapewnić byt. Warto więc przyjmować jedynie tych, którzy posiadają wysokie statystyki, aby nie byli oni jedynie kolejną „gębą do wykarmienia”.

sheltered2

Szczerze polecam zakup tej gry. Jej fabuła jest dość ciekawa, gra wciąga dzięki możliwości rozbudowy schronu, oraz potrzebie zdobywania kolejnych materiałów w celu zapewnienia rodzinie „lepszego” życia. Na pewno nie będą to zmarnowane pieniądze, a gra wystarczy na więcej niż kilka wieczorów.

Grę kupicie w Sklepie Windows za niecałe 40zł, lub poszukać możecie „tańszej” wersji w serwisie g2a.com, z którego sam często kupuję różne pozycje.

[appbox windowsstore 9nblggh6j0bg-desktop screenshots]