Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności

Build 10149 Windows Mobile zawiera „fragmenty” Androida

Dla wielu osób, które nie śledzą bacznie tego co dzieje się w świecie Windows Phone ten nagłówek z pewnością może być sporym zaskoczeniem. Dla tych, którzy słyszeli jednak o Projekcie Astoria Microsoftu już niekoniecznie. Pokazany publicznie podczas BUILD 2015 w wielkim skrócie ma umożliwić deweloperom łatwe budowanie/portowanie aplikacji z użyciem kodu aplikacji androidowych. Microsoft zaprezentował nawet na konferencji Projekt Astoria w akcji i trzeba przyznać demo wygląda imponująco.

ProjectA

To właśnie dlatego nie powinny nas zbytnio dziwić informacje jakie dotarły do nas z WMPU, który donosi, że w paczce z buildem 10149 znajduje się sporej wagi androidowy katalog. Z ok. 300 MB jakie waży cały update aż 100 MB poświęcone miało zostać paczce nazwanej „projecta” (Project Astoria). Zawiera on DLL-e i framework dla androidowo-windowsowych aplikacji. Co więcej w katalogu tym znajdować się ma również system plików Androida zawierający część jego narzędzi takich jak: adbd, tAndroid Debugger Daemon, a także sterowniki.

Windows Phone/Mobile od samego początku i w zasadzie po dziś dzień krytykowany jest za skromną liczbę aplikacji, jaka dostępna jest na tę platformę. Projektem Astoria Microsoft może tutaj jednak sporo namieszać, pod warunkiem, że będzie on rzeczywiście działał tak nienagannie jak na poniższej prezentacji.

Dla zainteresowanych bliżej tematem Projektu Astoria link do oficjalnej strony na Windows Dev Center.

Źródło: WMPU