Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Microsoft

Interaktywne kafelki są nadal w planach!

Microsoft jakiś czas temu karmił nas informacjami dotyczącymi ewentualnej obecności interaktywnych kafelków w Windows 10 Mobile. W momencie gdy mobilny system startował w programie Windows Insider, nie mieliśmy z nimi do czynienia. Pracownicy giganta z Redmond ciągle jednak pracują nad takim rozwiązaniem i być może już wkrótce ujrzy ono światło dzienne.

Koncepcja Microsoft została ostatnio zaprezentowana podczas konferencji Ignite 2015, wygląda ona naprawdę ciekawie. Takie rozwiązanie ma na celu sprawić, że nie będziemy musieli bezpośrednio uruchomić całej aplikacji aby wykonać jakieś zadanie – przykładowo skorzystać z kalkulatora lub przejrzeć naszą skrzynkę mailową. Microsoft stawia więc w Windows 10 Mobile na wygodę obsługi. Da się to zaobserwować już w niektórych apkach załączonych do nowej wersji systemu. Amerykanie chcą jednak także poprawić ekran startowy tak, byśmy już nie czynili zarzutów o to, że jest niepraktyczny. Interaktywne kafelki mają się podobać i pozwolić „podkraść” nieco użytkowników Androidowi i iOS.

Premiera Windows 10 Mobile już jesienią. Przekonamy się wtedy, czy koncepcja Amerykanów się sprawdzi i czy mobilne „okienka” zrobią furorę. Na razie zostały dość ciepło przyjęte mimo wielu mankamentów. Oby było już tylko lepiej.

Źródło: WindowsCentral