windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Lumia Microsoft Urzadzenia

Microsoft wprowadza Reset Protection dla Lumii 640 i 640 XL

Lumia 640 i 640 XL to produkty dość świeże, zaprezentowane stosunkowo niedawno. Microsoft w ich przypadku postarał się o całkiem przyzwoite specyfikacje oraz funkcje, których pozazdrościć im mogą pozostali użytkownicy Windows Phone. Jedną z nich jest właśnie wdrażana Reset Protection.

Często obawiamy się, że nasz sprzęt padnie ofiarą złodzieja lub zostanie zagubiony. Szkoda nam nie tylko naszej słuchawki, ale i tego, że ktoś będzie z niej korzystał i uzyska dostęp do naszych danych. Funkcja Reset Protection ma uchronić naszą słuchawkę przed wyłączeniem ustawionego przez nas hasła w przypadku chociażby dokonania Hard Resetu, czy po przeflashowaniu oprogramowania. W ten sposób smartfon stanie się dla złodzieja lub osoby, która go znalazła po prostu bezużyteczny.

Funkcje zbliżone do Reset Protection oferowane są od jakiegoś czasu przez smartfony pracujące pod kontrolą konkurencyjnych systemów operacyjnych. Miejmy nadzieję że wprowadzenie jej w przypadku Lumii 640 i 640 XL znacznie poprawi poczucie bezpieczeństwa właścicieli tych urządzeń. Nie mam też wątpliwości, że Reset Protection będzie także ważną składową Windows 10 Mobile. No cóż – czas pokaże jak funkcja sprawdzi się w praktyce.

Źródło: wmpoweruser.com