Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Microsoft

Office Preview dla Windows 10 Mobile już pod koniec miesiąca w Windows Insider

Jednym z większych minusów najnowszego buildu Windows 10 Mobile jest brak pakietu aplikacji Office, bez którego nie otworzymy arkuszy kalkulacyjnych, plików tekstowych czy prezentacji. Microsoft niedawno ogłosił, że wraz z końcówką kwietnia udostępni uniwersalne aplikacje pakietu Office przez program Windows Insider.

Aplikacje te na pewno nie będą w wersji skończonej, niewykluczone, że kilka opcji nie będzie działać poprawnie. Jednakże w porównaniu do aplikacji obecnych na platformie Windows Phone, nowe aplikacje wniosą dużo nowych funkcjonalności, które są dostępne w wersji desktopowej. Microsoft udostępnił zrzut ekranu prezentujący aplikację Word Preview, która posiada interfejs dostosowany do nowych „mobilnych okienek”:

word

Aplikacje Office będą dostosowane do urządzeń mobilnych, pierwszą próbkę ich możliwości można było zobaczyć w styczniu, gdy Microsoft zaprezentował je po raz pierwszy. Aplikacje będą w pełni responsywne, co można stwierdzić oglądając powyższy zrzut ekranu. Opcje, które widzimy w górnym pasku w wersji desktopowej będą dostępne w wersji mobilnej po naciśnięciu przycisku znajdującego się u dołu ekranu. Poniższe zrzuty ekranu prezentują aplikacje Excela, PowerPointa oraz OneNote:

excel ppt

onenoteMicrosoft nie określił czy pakiet Office przyjdzie wraz z nową kompilacją systemu Windows 10 Mobile czy będzie to po prostu aktualizacja dodająca zintegrowany pakiet aplikacji. Nie jest też pewne, czy wspomniana przez giganta z Redmond przybliżona data będzie tą prawdziwą datą. Koncepcja nowych aplikacji Office przekonuje mnie do instalacji wersji testowej nowego systemu Microsoftu i mam nadzieję, że niedługo będę miał okazję zainstalować ją bez problemu na każdym urządzeniu z Windows Phone 8.1.

Update: W kwestii przypomnienia warto dodać film prezentujący aplikację Worda z komentarzem Joe Belfiore’a, który dostępny jest TUTAJ.

źródło: wmpoweruser.com, zdjęcia z pcworld.com