windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

MWC 2011 – nowe kierunki rozwoju Windows Phone 7

14 Lutego 2011 w Barcelonie rozpoczął się Mibile World Congress czyli prezentacje producentów urządzeń mobilnych. Nie mogło na nim zabraknąć firmy Microsoft i oczywiście na ich prezentację czekaliśmy najbardziej. Przedstawione zostały na niej plany rozwoju WP7 i przyznam, że dowiedzieć można było się bardzo ciekawych rzeczy.
Nie mogło oczywiście zabraknąć informacji nt. rozpoczęcia współpracy pomiędzy Microsoftem a formą Nokia. Ta informacja obiegła świat już 11 lutego i obie firmy nie ukrywają, że wiążą z tym projektem wielkie nadzieje. Microsoft liczy na wsparcie technologiczne firmy Nokia, która ma bardzo duże doświadczenie w mobilnych technologiach.
Padły również inne pojęcia, min: Multitasking, IE9 , Kinect oraz Twitter.
Microsoft poinformował, że niebawem ich najnowszy system dołączy do grona systemów, które wspierają Multitasking (wielozadaniowość, która na chwilę obecną nie jest dostępna w WP7, nie możemy np grać w grę a w tle mieć uruchomionej przeglądarki czy innej aplikacji). Multitasking będzie obsługiwany za pomocą przycisku Back. Po jego wciśnięciu i przytrzymaniu otrzymamy menu z aktualnie otwartymi zadaniami.

Multitasking w WP7
Multitasking w WP7 (Źródło: www.engadget.com)

Dostępny będzie również nowy IE9, przeglądarka wspierać będzie standard HTML 5 oraz cechować będzie się znaczną poprawą wydajności. Niestety prawdopodobnie dalej nie będzie wsparcia dla technologi Flash. IE9 dla Windows Phone będzie działać na tym samym silniku do przeglądarka na PC oraz posiadała będzie hardware’owe wsparcie, które ma znacznie poprawić wydajność.

Twitter… Microsoft zapomniał chyba, że użytkownikom przydałby się również klient Twittera. Taki mały szczegół:) Nie martwcie się, po aktualizacji ma być on dostępny.

Kolejną nowością będzie integracja Windows Phone 7 z konsolą Xbox i Kinectem. Za pomocą telefonu będzie można grać w gry na Xbox. Zobaczcie sami:

Widać, że rozwój WP7 zmierza w dobrym kierunku, zobaczymy tylko jak szybko uda się zrealizować te plany:)