windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Krwiodawca – aplikacja dla wszystkich honorowo oddających krew

W ciągu kilku ostatnich lat honorowe oddawanie krwi staje się coraz popularniejsze, a liczba osób, zwłaszcza młodych, które udają się do Centrum Krwiodawstwa oddać krew (lub inny jej składnik) regularnie rośnie (choć ciągle jest ich za mało). Przeglądając Windows Phone Store w poszukiwaniu aplikacji wspomagającej ten proces niestety wciąż trudno było znaleźć pozycję godną polecenia. Do dziś.

Jeśli do tej pory zapisywanie kolejnych wizyt kojarzyło się Tobie z papierową książeczką to najwyższy czas zainstalować Krwiodawcę, aplikację napisaną przez polskiego programistę o nicku s.przygodzki i skorzystać z wielu oferowanych przez nią funkcji. Wśród nich autor wymienia m.in.:
– szczegółowy zapis danych o kolejnych donacjach (w tym wyniki badań),
– informacja o dacie możliwej kolejnych donacji (LiveTile),
– dane teleadresowe o Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Polsce,
– informacja o kwocie do odpisania od dochodu w PIT,
– orientacyjne wyliczanie ilości oddanych składników do uzyskania odznak PCK.

ac993b2d-42fa-4fae-8f43-a3a6c190b32e 609902f1-647a-4a55-b34c-459bc99cf263

Wartym odnotowania jest także możliwość eksportu i importu ustawień i wpisów na koncie OneDrive, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że w razie awarii nasze dane znikną (oczywiście przy regularnym wykonywaniu kopii zapasowej). Nie zabrakło również informacji dla potencjalnych krwiodawców, którzy zastanawiają się, czy mogą oddawać krew czy nie, a także zaleceń przed i po donacji. Dodatkowym faktem wartym pochwalenia są dodatkowe informacje o normach wyników badań, opisy poszczególnych składników krwi oraz możliwość wybrania płci, która przy oddawaniu krwi ma znaczenie.

Dzięki prostemu interfejsowi utrzymanemu w stylu Modern UI wszystkie teksty i ikony są czytelne i łatwo odnaleźć poszukiwaną opcję.
Jeśli zatem regularnie oddajesz krew i chcesz lepiej kontrolować ten proces, m.in. dzięki statystykom, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie, stanowi doskonałe rozszerzenie tradycyjnej książeczki Honorowego Dawcy Krwi, zwłaszcza, że została udostępniona honorowo i jest bezpłatna 🙂

Link i kod QR do aplikacji dostępne po wyłączeniu Adblocka.

Krwiodawca
Krwiodawca
Wydawca: s.przygodzki
Cena: Bezpłatne

line

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o