Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności

Jak działać miał widok MixView („eksplodujące kafle”) w Nokii McLaren

Pod kodową nazwą (Nokia) McLaren, jak część z Was na pewno pamięta, krył się smartfon, który miał wyróżniać się między innymi zaawansowaną obsługa gestów 3D. Jedną z nowości, która wiązała się z umieszczeniem w smartfonie tej technologii był tryb MixView, czyli tzw. „eksplodujące kafle.” Polegało to na tym, że użytkownik przytrzymując krótką chwilę palec nad danym kaflem wywołać mógł szereg dodatkowych kafli, które go otaczały. W ten sposób uzyskalibyśmy szybko dostęp do dodatkowych opcji czy informacji wyświetlanych przez daną aplikację.

windowsblogitalia

mixview mixview2

Dzięki dokumentacji, do której dotarł portal WindowsBlogItalia, wiemy dokładnie jak funkcja ta miała wyglądać. Główny kafelek (150×150) zostałby „otoczony” przez 8 dodatkowych kafli: 4 kafle o standardowej wielkości i 4 mniejsze. Kafle byłyby kombinacją obrazu/ikon i tekstu. Jak możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu dostarczonym przez WindowsCentral w przypadku kafelka Facebook otrzymalibyśmy więc na nich wpisy, zdjęcia, notyfikacje, ale też np. możliwość nawiązania połączenia czy wysłania smsa. Możliwości różniłyby się oczywiście w zależności od typu aplikacji.

zunemixview

 

Pomysł eksplodujących kafli zaczerpnięty miał zostać jeszcze z czasów Zune, w interfejsie którego w podobny sposób przedstawiane były zdjęcia wykonawców. Funkcja MixView obecna była w SDK WP8.1, ukryto ją jednak skrzętnie i udostępniono tylko dla nielicznych deweloperów poprzez specjalny dodatek. Na chwilę obecną ciężko powiedzieć czy jest szansa, że może ona jeszcze zawitać na mobile okienka i czy MS w ogóle nadal planuje nad nią pracować lub przynajmniej czy to rozważa.

A jak Wam podoba się taka funkcjonalność?

Źródło: WindowsBlog Italia, WindowsCentral