windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Update 2 dla Windows Phone 8.1 prawdopodobnie nie trafi na obecne urządzenia

Aktualizacja określana jako Update 2 dla Windows Phone 8.1, którą mieliśmy okazję poznać przy okazji premiery Lumii 640 i 640XL prawdopodobnie nie trafi na obecne modele z WP8.1. Informacje takie podał Paul Thurrott na swoim Twitterze i choć nie są one oficjalnie potwierdzone przez Microsoft, to Paul powołując się na swoje źródło twierdzi, że jest to informacja bardzo prawdopodobna.

pault-update2

Update 2 dla Windows Phone 8.1 nie jest oczywiście aktualizacją rewolucyjną, ale wprowadza kilka ciekawych usprawnień, które mogą zainteresować „potencjalnego Kowalskiego”. Główną nowością w tej aktualizacji będą zmiany w ustawieniach, te będą posortowane na kategorie i będzie można je wyszukiwać. Prosta zmiana, a jak bardzo ułatwiająca życie. Kolejną zmianą również w ustawieniach będzie możliwość sprawdzenia jakie wymagania, czy tez pozwolenie na wykorzystanie jakich funkcji telefonu ma aplikacja, tzw „app permissions”. Będzie można wejść w ustawienia każdej aplikacji i zabrać dostęp do konkretnej funkcji, ale liczyć się trzeba z tym, że aplikacja po takim zabiegu może nie działać prawidłowo, lub nawet w ogóle.
Ostatnią ważną zmianą jest obsługa klawiatur via bluetooth, która obecnie nie działa na Windows Phone. Szczególnie przydatna okazać się ona może w przypadku telefonów z dużym wyświetlaczem, na których można poudawać, że się pracuje 🙂

Jak widać zmiany są ciekawe i szkoda by było, gdyby nie trafiły do obecnych modeli. Miejmy nadzieje, że źródła Paula się mylą i doczekamy się tej aktualizacji dla wszystkich modeli, bo przecież do Windows 10 dla telefonów jeszcze trochę czasu pozostało.

Źródło: Twitter, via wmpoweruser.com