windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Poradniki

20 użytecznych trików w Windows Phone 7

Wielu z was narzeka, że Windows Phone 7 jest bardzo ograniczony, że brakuje w nim podstawowych funkcji. Po części macie rację ale wiele z tych funkcji, których potrzebujecie jest dostępnych w miejscach, w których byście się tego nie spodziewali. Poniżej przygotowałem dla was 25 użytecznych trików, które zapewne przydadzą się w codziennym użytkowaniu WP7. Enjoy!

1. Jak dodać aplikacje do ekranu głównego.

Wybieramy aplikacje, którą chcemy umieścić na ekranie głównym klikamy na nią i przytrzymujemy, z rozwijanego menu wybieramy „Pin to start”. Aby ją usunąć z ekranu głównego postępujemy podobnie, klikamy i przytrzymujemy na Hubie i klikamy na „pinezkę”.

2. Jak dodać kontakt do ekranu głównego.

Z menu wybieramy People Hub, klikamy i przytrzymujemy następnie wybieramy „Pin to start”, podobnie możemy przypiąć do start tylko jeden kontakt, mamy wtedy dostęp do szybkich akcji dla danej osoby: telefon, sms email itp.

3. Jak przypiąć notatki OneNote do startu?

Przechodzimy z menu do Office Hub, tworzymy nową notatkę. Następnie wychodzimy z edycji, notatka pojawi się nam na liście. Klikamy na nią i przytrzymujemy, wybieramy opcję „Pin to start”.

4. Jak dodać stronę WWW do ekranu głównego?

Otwieramy InternetExplorer i przechodzimy do wybranej strony (np: http://wp7.com.pl 🙂 ). W prawym dolnym rogu klikamy na 3 kropki, z rozwijanego menu wybieramy „Pin to start”.

5. Jak przesuwać i kasować Huby na ekranie głównym?

Klikamy i przytrzymujemy na dowolnym hubie, po chwili wszystkie kostki przesuną sie do tyłu. Możemy teraz złapać dowolną kostkę i przenieść ją gdzie chcemy. Aby wykasować klikamy i przytrzymujemy na Hubie, następnie klikamy na pinezkę.

6. Jak zmienić tło w Hub Pictures?

Wchodzimy na Pictures Hub (w zdjęcia), klikamy i przytrzymujemy na pustym polu. Z menu wybieramy „change background”.

7. Jak zmienić kolor kostek (hub) na ekranie głównym.

Przechodzimy w Settings -> Themes tu mamy do wybory kolor tła oraz kolor kostek.

8. Jak scalić zdublowanie kontakty?

Jeżeli synchronizujesz kontakty np: z Google lub Facebook może się zdarzyć, że będziesz miał zdublowane wpisy w książce adresowej. Aby temu zapobiec możesz scalać kontakty. Przejdz do People Hub (kontakty) wybierz zdublowany kontakt i kliknij na dole na ikonkę link (wygląda jak kawałek łańcucha), następnie wyszukaj zdublowany kontakt.

9. Jak aktywować kontrole głosowe w Windows Phone 7?

Naciśnij i przytrzymaj przycisk Windows, następnie możesz wydawać komendy głosowe, oczywiście w języku angielskim.

10. Co dają 3 kropeczki na dole ekranu?

W wielu aplikacjach na dole ekranu pokazane mamy ikony jednak nie zawierają one opisu. Nie zawsze można się domyślić za co one odpowiadają. Z pomocą przychodzą nam właśnie 3 kropeczki (…). Po kliknięciu na nie pokazuję się opis każdej ikony, dodatkowo rozwija się kolejne menu z opcjami do wyboru.

11. Jak odinstalować niepotrzebne aplikacje?

Jeżeli zainstalowałeś a ten okazał się niepotrzebny zawsze możesz się go pozbyć. Wystarczy przejść na listę aplikacji, kliknąc i przytrzymać na Hubie aplikacji. Z rozwijanego menu, wybieramy „Uninstall”. Nie wszystko możesz jednak usunąć, aplikacji fabrycznych usunąć nie można.

12. Jak zrestartować telefon bez wyjmowania baterii?

Wystarczy przytrzymać przycisk Power przez 15 sekund, po tym włącz normalnie telefon.

13. Jak włączyć kalkulator naukowy?

Uruchom z menu kalkulator, następnie obróć telefon do widoku landscape (poziomo), kalkulator zmieni sie na naukowy.

14. Jak ustawić w email DW (do wiadomosci) i UDW (ukryte do wiadomości)?

Wchodzimy w edycję nowego maila, wybieramy z dołu ekranu 3 kropki a następnie opcję „cc” (DW) i „bcc”(UDW).

15. Jak kontrolować kursor w edycji tekstu?

Jeżeli w trakcie pisania sms lub email chcesz dokonac edycji słowa, kliknij na nie, podświetli się całe, aby wstawić kursor miedzy litery przytrzymaj na nim palcem. U góry pojawi się ikona kursora, którą przesuwamy między wybrane litery.

16. Jak zmienić kolory w kalendarzu dla różnych kont?

Przechodzimy do kalendarza, wybieramy widok nia (day agenda), nastepnie klikamy na 3 kropki i wybieramy opcje 'calendars'. Tam mamy możliwość wybory koloru dla danego kalendarza.

17. Jak ustawić dzwonek dla kontaktu?

Przejdź do wybranego kontaktu i następnie kliknij na ikonę 'ołówka'. Z menu wybieramy opcję 'ringtone', tam ustawiamy dzwonek dla konkretnej osoby.

18. Jak udostępnić zdjęcie na Facebook lub SkyDrive?

Przechodzimy do Hub Pictires, wybieramy zdjęcie które chcemy wysłać. Klikamy na 3 kropki i wybieramy opcje 'share…' następnie 'upload to Facebook' lub 'upload to SkyDrive'.

19. Jak uruchomić aparat przy wygaszonym telefonie?

Jeżeli telefon jest wygaszony lub ekran jest zablokowany wystarczy, że przytrzymasz przycisk kamery przez 3 sekundy i kamera się uruchomi.

20. Jak zmienić obraz blokady ekranu?

Przechodzimy do opcji Settings -> lock & Wallpaper. Na górze ekranu klikamy na przycisk 'change Wallpaper'.
Mam nadzieje, że przyda wam się mały poradnik „How to…”:) Jeżeli macie jakieś porady które wg was są warte umieszczenia w artykule opiszcie je w komentarzu.