windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Aplikacje od HTC dla One M8 for Windows Phone

Poprzednia generacja telefonów z mobilnymi okienkami od HTC nie miała zbyt wiele do zaoferowania w kwestii unikalnych aplikacji. Zwłaszcza na tle głównej konkurencji, Nokii, Windows Phone na HTC 8X i 8S wyglądał po prostu… ubogo. Firma wyciągnęła jednak wnioski i przy okazji premiery swojego nowego flagowca, One M8 for Windows Phone, postarała się nie tylko o to, żeby nie odbiegał on od swojego androidowego bliźniaka, lecz również mógł powalczyć na polu aplikacji z Lumiami.

Oto lista aplikacji, które znajdziecie wyłącznie w najnowszym HTC One M8 for Windows Phone:

Blink Feed

HTC_Blinkfeed

Blinkfeed to niezwykle użyteczny i bardzo przejrzysty czytnik RSS, który już na urządzeniach z Androidem urzekał swoim wyglądem, do złudzenia przypominając… kafelki w Windows Phone. Aplikacja przeniesiona jest w stosunku 1:1, mamy więc tutaj dokładnie tą samą funkcjonalność; nie ucierpiała również forma. Na mobilnych okienkach Blinkfeed wygląda jeszcze lepiej!

HTC Camera

HTC_Camera

Interfejs aparatu One M8 for WP w niczym nie ustępuje temu znanemu z Nokii. Mamy tu możliwości dokładnych, manualnych nastaw wszystkich parametrów, tryb HDR, tryb zdjęć nocnych, dodatkowe obiektywy, panoramę, tryb video et cetera, et cetera… funkcji jest sporo, a ich układ jest przy tym bardzo przejrzysty i nie sprawia wrażenia tak zaśmieconego, jak na androidowym One M8. Niestety, zabrakło tutaj lubianej przez użytkowników funkcji Zoe, jest za to…

Wideo z wyróżnionych elementów

HTC_video

Działa to na identycznej zasadzie jak Nokia Storyteller – wybieramy elementy: filmy, zdjęcia, po czym nakładamy na nie efekty, a aplikacja sama kompiluje nam filmik złożony z tych elementów, do podzielenia się ze znajomymi w Social Media. Nie jest to tak dopieszczone jak Zoe, niemniej jednak stanowi dostatecznie dobry substytut.

HTC Photo Edit

HTC_Photo_Edit

Oczywiście, będąc przy temacie zdjęć, nie mogło zabraknąć wbudowanego edytora fotografii. Jest to narzędzie podstawowe, lecz dla większości ludzi w zupełności wystarczające, pozwalające na poprawienie zdjęcia, nałożenia fajnych efektów i filtrów (np na Instagrama) oraz dodanie efektu UFocus, czyli szucznego efektu „bokeh” uzyskiwanego dzięki dodatkowemu sensorowi aparatu w One M8.

HTC Sense TV

HTC_Remote

Ta apka jest bodajże najbardziej unikatową w całym zestawieniu, a na pewno wyróżniającą One M8 for WP na tle Nokii Lumii, które takiej funkcjonalności po prostu nie oferują – dzięki wbudowanemu przekaźnikowi IR, z poziomu naszego telefonu możemy obsługiwać domowe urządzenia RTV, telewizory, amplitunery, odtwarzacze, itp. Na tym jednak funkcjonalność Sense TV się nie kończy.

Aplikacja umożliwia nam podglądanie aktualnej ramówki, dodawania seriali do ulubionych, ustawiania powiadomień o nowym odcinku ulubionego serialu i wiele więcej. Niestety, obawiam się, że w momencie premiery HTC One M8 for WP na naszym rynku (czyli oby jak najszybciej) zostaniemy tylko z funkcją pilota, gdyż infrastruktura telewizyjna… cóż, pozostawia wiele do życzenia.

A wy? Co sądzicie o tych aplikacjach? Czy HTC ma szansę powalczyć na polu ekskluzywnego oprogramowania z Nokią? Moim zdaniem One M8 for WP robi to bardzo dobrze. Sam fakt, że udało się im przenieść niemal wszystkie funkcjonalności z Androida już zasługuje na poklask i trzymam kciuki, żeby HTC jeszcze bardziej rozwijało tą dywizję swojej działalności, w końcu chcielibyśmy więcej takich wyjątkowych urządzeń na rynku, prawda?

Dajcie znać w komentarzach 😉

Źródło: forum
.pl