Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Gry

Blitz Brigade trafia na Windows Phone

Gameloft zdecydowanie rozpieszcza posiadaczy Windows Phone, po wydaniu Rival Knight, Heroes Of Order and Haos i GT Racing 2 wydaje kolejny, czwarty już w ciągu dwóch tygodni tytuł na Windows Phone, tym razem jest to Blitz Brigade.

Jeżeli pogrywacie czasem w popularne FPSy czyli tzw strzelanki, ten tytuł może przypaść wam do gustu, szczególnie jeżeli lubicie klimaty podobne jak Team Fortress, gdyż Blitz Brigade bardzo przypomina właśnie ten tytuł.

Grę rozpoczynamy wybierając typ rozgrywki, do wyboru mamy: quick match, capture the flag, domination oraz deathmatch. Typy rozgrywek napisałem celowo po angielsku, bo dla grających trochę w FPSy, spolszczenie mogłoby brzmieć one dość dziwnie 🙂 Po wybraniu rozgrywki i wyszukaniu serwera gry musimy opowiedzieć się za jedna z frakcji: Alies/Axis, lub pozostawić wybór automatowi. Następnie wybieramy jedną z pięciu klas postaci (na początku gry dostępne dwie, wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów odblokują się nam kolejne klasy), po tym możemy rozpoczynać rozgrywkę, a ta (przynajmniej na początku) do najłatwiejszych nie należy.

Rozgrywka to oczywiście multiplayer, gdzie w zależności od mapy może grać na raz do 12 osób, twórcy gry przygotowali dla nas ponad 100 różnych typów broni różnych dla każdej z klas, dodatkowo do wykonania jest 120 różnych misji, które zapewniają rozgrywkę na długie godziny.

W grze zastosowano również ciekawy rodzaj sterowania wykorzystujący żyroskop naszego telefonu, aczkolwiek używanie go w grze to najłatwiejszych zadań nie należy, po kilku chwilach sterowania bronią za pomocą żyroskopu przełączyłem się na standardowe sterowanie.

Gra jest darmowa, ale praktycznie jak każdy tytuł Gameloftu zawiera ona mikropłatności. Dodatkowo tytuł dostępny jest jedynie dla posiadaczy smartfonów z 1GB pamięci RAM.

Blitz Brigade
Blitz Brigade
Wydawca: Gameloft.
Cena: Bezpłatne

line