windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Poradniki

Jak instalować aplikacje na WP7

Teraz gdy Windows Phone jest już oficjalnie w Polsce, bez problemu możemy kupować i instalować aplikacje na nasz telefon. Do pełnego korzystania z marketu Windows Phone potrzebujemy konta Windows Live, którym logujemy się w naszym telefonie.

Konto można założyć przez telefon przy pierwszej konfiguracji lub za pośrednictwem strony internetowej https://login.live.com/

 

Jak instalować
Jak instalować

Jako naszą lokalizację możemy podać Polskę. Windows Phone jest już oficjalnie w Polsce a więc nie musimy kombinować z ustawieniami konta aby korzystać z Marketplace (zanim Windows Phone trafił do Polski lokalizacja musiała być ustawiona na UK lub USA).

Jeżeli posiadamy już konto możemy zacząć korzystać z Marketplace i pobierać aplikacje zarówno te płatne jak i darmowe. Robić to możemy przynajmniej na 3 sposoby. Przez telefon (ikona Marketplace), przez aplikację Zune lub za pomocą strony internetowej http://www.windowsphone.com/pl-PL/marketplace

 

Jak instalować
Jak instalować

 

Po wybraniu interesującej nas aplikacji klikamy na Instaluj (w przypadku darmowej aplikacji) lub Wypróbuj/Kup (w przypadku płatnej aplikacji).

Po zainstalowaniu program będzie dostępny na liście z aplikacjami, gry widoczne są w hubie Xbox Live.

 

Poniżej opis z 10 lis 2010 kiedy windows phone nie był dostępny w Polsce:

———————————————————————————————

 

Jak wiemy na razie Marketplace dla WP7 nie jest dostępny dla użytkowników z Polski. Na chwilę obecną jedynie użytkownicy państw: Australia, Austria, Belgia, Kanada, Francja, Niemcy, Hong Kong, Indie, Irlandia, Włochy, Meksyk, Nowa Zelandia, Singapur, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone mogą cieszyć się w pełni działającym Marketplace dla WP7. Mając jednak telefon z WP7 w Polsce trzeba sobie jednak jakoś radzić.
1. Instalujemy aplikacje Zune na naszym komputerze. Do pobrania ze strony http://www.zune.net/en-US/products/software/download/default.htm. Nie polecam wersji x64 u mnie strasznie zacina na starcie.
2. Następnie w panelu administracyjnym naszego komputera przechodzimy do opcji regionalnych i wybieramy jeden z krajów obsługiwanych przez Marketplace, np: Stany zjednoczone lub Wielka Brytania (polecam to drugie).

zune
Zune

3. Kolejnym krokiem jest utworzenie konta na Zune (konta na Windows Live), aby to wykonać włączamy zainstalowaną aplikację i przechodzimy do opcji Create New Account, tam również jako lokalizację wybieramy Stany Zjednoczone lub Wielka Brytania.

zune
Zune

4. Teraz bez problemu możemy instalować aplikacja z Marketplace na naszym telefonie jak również można instalować aplikacje które opisywane będą na tej stronie. Instalować je będzie można klikając na poniższe logo:
Download to Phone

 

5. Tak utworzone konto należy również wprowadzić w telefonie. Monit o login pojawia się przy wejściu do Marketplace i próbie pobrania aplikacji. Telefon lokalizację też musi mieć ustawioną na USA lub Wielką Brytanie.