Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności

Kolejne ulepszenie sklepu z aplikacjami – widoczność modelu telefonu komentującego

Wiem, że dla wielu z Was najważniejsze w WP8.1 są dodatkowe kafle, centrum powiadomień czy tapety. Sam również doceniam te zmiany, ale jako użytkownika instalującego masę aplikacji znacznie bardziej cieszy mnie to, co Microsoft zrobił ze sklepem. Oprócz poprawionego interfejsu mamy dodatkowe opcje związane z aktualizacjami, przemodelowane strony aplikacji i przede wszystkim ulepszony system komentarzy i oceniania.

Ocena aplikacji jest teraz lepiej widoczna dzięki przedstawieniu za pomocą dużych cyfr, które dodatkowo „wspomagane” są czytelnym grafem obrazującym, która liczba gwiazdek była wystawiana najczęściej, a która najrzadziej. W WP8.1 istnieje również możliwość sortowania komentarzy względem: najbardziej pomocnych, najmniej pomocnych, najlepiej ocenianych i najgorzej ocenianych.

wps model2
Do tych nowości wczoraj dołączyła kolejna – informacja o tym, z jakiego urządzenia została wystawiona dana recenzja. Całkiem pomocna funkcja, która pozwoli zarówno deweloperom, jak i użytkownikom sprawdzić na przykład, na których urządzeniach występują problemy z aplikacją. Mając takie informacje potencjalny użytkownik będzie mógł np. odłożyć zakup aplikacji (zwłaszcza jeśli jest ona stosunkowo droga) do momentu naprawy błędu. Deweloper z kolei szybko wyłapie, którzy użytkownicy narzekają na błędy, lub na których telefonach najczęściej wykorzystywany jest jego produkt. Takie informacje z pewnością będzie mógł później wykorzystać w celu ulepszenia swoich aplikacji.

Źródło: WMPU