windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Windows (Phone) w samochodzie? – Microsoft prezentuje swój koncept

Dawniej szczytem marzeń w samochodzie był zwykły odtwarzacz kasetowy, dzisiaj mamy MP3, nawigacje, komputery pokładowe i inne gadżety, które nie tylko umilają nam czas spędzony za kółkiem, ale też pomagają szybciej i bezpieczniej dotrzeć do celu. Podczas kwietniowej konferencji BUILD, na której zobaczyliśmy oczywiście WP8.1, Microsoft pokazał również swój koncept „samochodu”, w którym znalazło się coś bardzo nam znajomego – kafelki. Ot taka samochodowa wersja Windowsa, którą będziemy mogli połączyć i zsynchronizować z naszym telefonem, skorzystać np. z nawigacji, kontaktów, zadzwonić do wybranej osoby, posłuchać muzyki, czy uruchomić aplikacje.

Podobnie jak na naszym smartfonie, tak również i w samochodowej „wersji” systemu MS, dostaniemy coś takiego, jak ekran główny, do którego przypniemy najważniejsze dla nas elementy – w postaci kafelków rzecz jasna. Mogą to być aplikacje, pewne funkcje dostępne w samochodzie, kontakty, stacje radiowe, odtwarzacz multimedialny, miejsca z nawigacji i wiele innych.

Ciekawie prezentuje się również możliwość zmiany widoku oraz wyświetlenia na ekranie w samochodzie każdej aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Będzie to możliwe, oczywiście tylko wtedy, jeżeli nasz pojazd nie będzie w ruchu, a w trybie, nazwijmy go „stacjonarny”, czyli np. gdzieś na parkingu, w garażu, itp.

shut up

Prezentacja, chociaż krótka i oczywiście niepozbawiona wpadki, jak to w przypadku MS bywa, miejsce dla „blue-screena” znaleźć się musiało, wydaje się całkiem interesująca i założę się, że wielu z Was chętnie zacytowałoby powyższego mema, bo dla fana WP, kafle w samochodzie to naprawdę byłoby coś!

Źródło: iclarified.com