windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki Promo

Zainstalowałeś WP8.1 na swojej Lumii, ale chcesz wrócić do WP8? Skorzystaj z NSU Nokii

Jednym z największych problemów WP8.1 w wersji deweloperskiej zdaje się być kwestia zbyt dużego drenażu baterii. Nie każdy z was musi tego doświadczać, ale mamy w tej sprawie sporo zapytań i kometarzy. Pisaliśmy o tym wcześniej, wskazując jak można spróbować temu zaradzić, ale nasze wskazówki nie zawsze okazują się skuteczne. Wygląda na to, że mamy do czynienia z błędem, który wielu irytuje na tyle, że chcą wrócić do starszej wersji oprogramowania.

nsu logo

Jeżeli dokładnie czytaliście to, co znajduje się w opisie aplikacji Preview for Developers, wiecie że takiej możliwości nie ma. A w każdym razie nie ma jej teoretycznie/oficjalnie. W praktyce jeśli posiadacie Lumię możecie dość szybko powrócić do starszego oprogramowania (Black/GDR3) za pomocą dość popularnego programu NSU (Nokia Software Updater). Normalnie do downgrade’u skorzystalibyśmy z NCS (Nokia Care Suite), które jest nieco bardziej skomplikowane, ale w przypadku nieoficjalnego WP8.1 możemy pójść na skróty. NCS oczywiście nadal pozostaje drugą opcją.

nsu

NSU służy do pobierania najnowszego oficjalnego oprogramowania a skoro WP8.1 takim nie jest, program nadal wykrywał będzie wersję 3051.40000.1347.1002 (może nieznacznie różnić się w zależności od modelu/operatora), jako tę możliwie „najświeższą”. Pamiętajcie jednak, że downgrade/upgrade zarówno przez NSU jak i przez NCS wiąże się z wymazanie wszystkich danych z waszego smartfona, więc przez tą operacją warto upewnić się, że wykonaliśmy kopię zapasową naszych danych.

Upewniamy się też, że nasz smartfon jest naładowany oraz, że wszelkie potrzebne sterowniki na PC oraz NSU zostały zainstalowane. Następnie podpinamy nasz telefon za pomocą kabla USB do komputera, włączamy NSU i postępujemy według wskazówek pojawiających się na ekranie.

Wszystkie potrzebne pliki znajdziecie w linkach poniżej.

NSU (NOKIA SOFTWARE UPDATER) 4.1 – DOWNLOAD
STEROWNIKI – DOWNLOAD

Więcej informacji na temat flashowania, upgrade’u i downgrade’u znajdziecie na forum w dziale Poradniki

WSZYSTKIE TEGO TYPU CZYNNOŚCI WYKONUJECIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, LICZĄC SIĘ Z EWENTUALNYMI NEGATYWNYMI SKUTKAMI.