windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Poradniki

Windows Phone 7 na HTC HD2

13. stycznia był szczęśliwym dniem dla nie jednego posiadacza HTC HD2. Grupa DFT wydała pierwszy raz sprawnie działającą wersje WP7 na telefon HTC HD2. System instaluje sie w Pamięci NAND a więc zastępujemy WM (można oczywiście wrócić do WM).

Instalacja Windows Phone 7 na HD2:

Instalacja systemu jest prosta, po pierwsze musimy upewnić się że posiadamy wgranego Hardspl w wersji 2.08, sprawdzamy w bootloaderze (przy wyłączonym telefonie wciskamy Vol – i Czerwona słuchawkę, pojawi sie trójkolorowy ekran z wersja SPL). Jeżeli masz inny niż 2.08 pobierz go i zainstaluj (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=297541&d=1269287146 wymaga rejestracji na forum xda-developers).

bootloader

Następnie przystępujemy do instalacji MAGLDR,
UPDATE:
nowe romy WP7 dla hd2
HD2 1.00.00.WP7
Moon light HD2 Rom
Po instalacji MAGLDR telefon się zresetuje i pojawi nam się menu na ekranie. Wybieramy opcję 5 „USB Flash”. Po menu poruszamy sie przyciskami Vol up/down i zatwierdzamy zieloną słuchawką. Po wybraniu opcji 5. telefon połączy sie z PC, teraz możemy przystąpić do instalacji ROMu. Z pobranego wcześniej archiwum uruchamiamy plik DWI.exe, telefon musi być połączony z PC. Po zainstalowaniu możemy cieszyć się WP7 na naszym HD2.
Film z flashowania WP7 na HD2:

Odblokowanie Marketplace i usług bazujących na Windows Live:

W tak zainstalowanym systemie działa wszystko poza usługami Windows Live (Marketplace, xbox live). Czym jest jednak WP7 bez Usług Live. Na ten problem rozwiązanie znaleźli użytkownicy forum xda developers. Operacja odblokowania Marketplace jest dosyć skomplikowana, postaram sie jednak szczegółowo opisać proces odblokowania.
Do odblokowania potrzebujemy:
Zainstalowanego na PC Windows Development Tools do pobrania z http://create.msdn.com/en-us/home/getting_started oraz Zune PC do pobrania z http://www.zune.net/products/software/download/default.htm. Windows Development Tools instaluje się dosyć długo uzbrójcie się zatem w cierpliwość.
Następnie potrzebujemy ChevronWP7 – http://www.megaupload.com/?d=Q1T7WQMK oraz certyfikat chevronwp7.cer – forum.xda-developers.com.
Plik ChevronWP7 służy do odblokowania telefonu, musi być umieszczony w c:/chewronwp7.exe telefon musi również mieć usuniętą blokadę SIM. (Wchodzimy w opcje Phone, następnie Settings, i wyłączamy SIM security).
Certyfikat chevronwp7.cer musimy wysłać mailem do samego siebie i odebrać na telefonie, ja użyłem skonfigurowanego konta Gmail. Po pobraniu certyfikatu przez pocztę w telefonie klikamy na niego i instalujemy.
Teraz podłączamy telefon do PC, uruchamiamy Zune, tworzymy połączenie w Zune i odpalamy ChewronWP7.exe (na prawach administratora, jak będą błędy spróbujcie uruchomić w trybie zgodności z XP).
Po uruchomieniu Chevrona zaznaczamy 2 opcje i klikamy „Unlock”.
Ściągamy i uruchamiamy teraz Tom XAP Installer i instalujemy po kolei, XBMOD Deployer, TouchXplorer i HTC Connection Setup.
Odpalamy na telefonie XBMOD Deployer, i następnie TouchXplorer i z katalogu /My Documents/My Ringtones/ kopiujemy plik .provxml do katalogu /Windows jeśli trzeba nadpisujemy.
Za pomocą HTC Connection Setup ustawiamy połączenie internetowe w telefonie. Po tych wszystkich zabiegach w Settings-> About nazwa telefonu powinna byc HTC HD7.
To niestety nie wszystko i czeka was jeszcze jedno, trudniejsze zadanie.
Do uruchomienia Marketplace potrzebujemy jeszcze kod aktywacyjny od Microsoft. Niezbędny jest kontakt z MS w Wielkiej Brytanii i prośba właśnie o taki kod. Nie możemy oczywiście powiedzieć ze mamy HD2, standardowa bajka jest taka, że zakupiliście HD7.
Konsultant zapyta was o konto Windows Live (musicie utworzyć je przedtem), nr telefonu oraz imię i nazwisko, po tym poda wam kod lub wyśle na maila. Kod wpisujemy w Maketplace po zalogowaniu loginem Windows Live.
I to by było na tyle mam nadzieje ze przyda się komuś ten „mały” poradnik:)
Oczywiście wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność.
Na koniec mały filmik, który was może zmotywuje:)