windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Aplikacja popularnego w Polsce serwisu tablica.pl (OLX.pl) niebawem na WP

Tablica jest zdecydowanie najpopularniejszym w Polsce serwisem ogłoszeń lokalnych i zostawia daleko w tyle właściwie jedynego swojego konkurenta, czyli Gumtree. Zapewne niewielu z was wie, że serwis ten na początku startował na naszym rodzinnym rynku pod nazwą Szerlok. Jednak jak się szybko okazało nazwa ta nie była zbyt trafna i należało ja szybko zmienić na coś bardziej chwytliwego. Ogromne kampanie reklamowe sprawiły, iż dziś z serwisu miesięcznie korzysta aż 7 milionów osób. Użytkownicy systemu Windows Phone wielokrotnie zadawali pytania kiedy na platformę MS pojawi się jego aplikacja, ale niestety nie mogliśmy uzyskać żadnych konkretnych informacji na ten temat.

wp_ss_20140417_0001

Niedawno tablica.pl zmieniła swoją nazwę na OLX.pl. Zmianie towarzysz spora kampania reklamowa w mediach, postanowiłem więc sprawdzić, czy w markecie nie pojawiła się przypadkiem oficjalna aplikacja. Okazuje aplikacja portalu OLX.pl jest tam dostępna od 2010.11.24. Ba, nawet obsługuje język polski. Niestety po zainstalowaniu jej okazuje się, że nie wspiera ona polskiego regionu (mimo iż inne 96 krajów jak najbardziej). Skontaktowałem się więc z serwisem OLX.pl, który zapewnia, że juz w maju aplikacja powinna wspierać Polskę.

olx 2

Nieco dziwny ruch ze strony dewelopera – wydawać aplikację w naszym ojczystym języku, dostępną w naszym kraju, ale bez wsparcia serwisu. Ciężko jakoś wyborazić sobie, że użytkownicy WP będą masowo z niej korzystać i dokonywać zakupów nawet na np. pobliskiej Ukrainie. Na szczęście niebawem ten błąd zostanie naprawiony.