Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności

Ulepszone odtwarzanie wideo w przeglądarce i poprawiony dialer w WP8.1

Oprócz dużych nowości takich jak Cortana czy centrum powiadomień WP8.1 przyniesie również masę innych poprawek, o których nie mówiło się podczas BUILD 2014. Będą nimi np. ulepszone odtwarzanie wideo i dźwięku na stronach internetowych oraz bardziej funkcjonalny dialer.

Słyszeliśmy już nieco o poprawkach w mobilnym IE11, ale dotyczył one głównie nowych funkcji jak tryb incognito czy zapisywanie haseł, tymczasem innymi bardzo ważnymi zmianami są te związane z odtwarzaniem elementów wideo umieszonych na stronach www. Oto co zmieni się wraz z WP8.1:

– materiały wideo nie będą już automatycznie uruchamiane w trybie pełnoekranowym, będzie je można oglądać na stronie, przyglądają w międzyczasie jej zawartość

– gdy zatrzymamy wideo i przejdziemy do innej aplikacji (z IE11 w tle), po powrocie do przeglądarki będziemy mogli rozpocząć oglądanie od momentu, w którym je zakończyliśmy

– przesuwanie wideo za pomocą „suwaka” a nie tylko przycisków

wpcentral ie1

– streaming na zablokowanym ekranie (niestety nie wtedy kiedy aplikacja będzie włączona w tle)

– możliwość skorzystania z przycisków odtwarzacza do wybrania następnego/poprzedniego utworu/filmu lub jego zatrzymania

ie lockscreen

Kolejne nowości, tym razem w dialerze ujawnił Windows Phone Lovers przyglądając się emulatorowi WP8.1. Oprócz drobnych zmian w jego UI dostaniemy także:

– szybkie wybieranie (speed dial)

– bardziej szczegółową zakładkę historii połączeń

– dodatkowy przycisk dla wideo-rozmów (dotyczy on nie tylko Skype, ale również innych aplikacji z WPS obsługujących tę funkcje)

Źródło: WPCentral/WPL