windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Windows Phone kolejny raz dobrze wypada w rankingu PC Mag

W ubiegłym roku Windows Phone reprezentowany oczywiście przez Nokię zgarnął w głosowaniu czytelników PC Mag nagrodę za najlepsze urządzenie/system dla biznesu. Czytelnicy oceniali wtedy różne aspekty systemów mobilnych. Podobny ranking przeprowadzony został również w tym roku, i chociaż Windows Phone poradził sobie bardzo dobrze, w niektórych kategoriach wyprzedzając zarówno iOS jak i Androida, o biednym Blackberry nawet nie wspominając, nie udało mu się zdobyć nagrody czytelników.

To dość dziwne, biorąc pod uwagę ogólną ocenę WP, który poradził sobie lepiej od Androida (8.3) uzyskując 8.6 pkt., co z kolei było wynikiem tylko o 0.1 gorszym od tego jaki otrzymał iOS. W tym roku mobilnemu systemowi Microsoftu nie udało się zgarnąć nagrody, bo portal PC Mag znacznie większy nacisk kładł na wynik w kategorii „prawdopodobieństwo rekomendacji”, a tutaj WP uzyskał „jedynie” 8.6 pkt, Android natomiast 8.9 a iOS 8.8. Rozumiem, że jest to ważny aspekt, mówiący o tym na ile użytkownicy są zadowoleni ze swoich urządzeń, ale trudno mi pojąć, dlaczego miałby być on ważniejszy od ogólnej oceny będącej średnią z 12 kategorii. Zasady jednak ustala PC Mag, bo to jego ranking i nie nam to oceniać.

pcmag overall

Zobaczmy w takim razie, jakim kategoriom WP zawdzięcza swoją wysoką ogólną ocenę. Czytelnicy PC Mag najbardziej docenili:
– ogólna niezawodność (8.9)
– wiadomości tekstowe (9.1)
– pocztę (9.2)
– przeglądanie internetu (8.5)
– prawdopodobieństwo polecenia/rekomendacji (8.6)
– stosunkowo niską potrzebę kontaktów ze wsparciem technicznym (17%)

pcmag table

Kategorie, w których WP poradził sobie najgorzej to:
– dostępność aplikacji (7.0)
– jakość aplikacji (8.0)
– gry (8.0)

Myślę, że powyższe oceny dość trafnie odzwierciedlają to, co w tym momencie można powiedzieć o WP. Jest bardzo dobrze, ale nie idealnie i z pewnością są aspekty, które poprawić trzeba. Pamiętajmy jednak, że na horyzoncie WP8.1, który zmieni naprawdę sporo. Liczymy więc, że w kolejnym rankingu PC Mag WP nadrobi straty.

A Wy zgadzacie się z powyższymi ocenami?

Źródło: WPCentral/PC Mag