Windowsowo

Twój portal o nowych technologiach!

Aktualności Poradniki

Pozbywamy się wbudowanego czatu FB i powiadomień o wiadomościach z aplikacji Facebooka

Kilka godzin temu do sklepu trafiała oficjalna aplikacja Facebook Messenger. Dla tych z Was, którzy codziennie korzystają z Facebooka to na pewno miła niespodzianka, tym bardziej, że aplikacja działa nad wyraz sprawnie. Nie do końca natomiast można powiedzieć to o wbudowanym w WP czacie Facebooka. Z „oficjalną” aplikacją od Microsoftu od czasu ostatniej aktualizacji jest już dużo lepiej, no ale skoro zamierzamy korzystać z Messengera, to po co wprowadzać zamęt dublującymi się powiadomieniami/wiadomościami. Oto krótka podpowiedź jak się tego ustrzec.

USUWANIE WBUDOWANEGO FACEBOOKA

Jeżeli nie korzystamy z wbudowanego Facebooka ani w zakresie wiadomości/czatu ani jakimkolwiek innym, to jego hub możemy spokojnie „wyczyścić.” Wystarczy że udamy się do: Ustawienia->System->Poczta+konta, odszukamy pośród dodanych kont Facebook i go usuniemy.

Słuszna uwaga, o której wspominacie w komentarzach, a która wydawała mi się dość oczywista (dlatego o niej nie wspomniałem) – usuwając konto FB stracimy kontakty/zdjęcia kontaktów z FB, które pojawiają się w naszej liście kontaktów. W związku z tym zmieni się też nasz kafelek z kontaktami i może nie być już tak bardzo „live.”

fb usun

WYŁĄCZENIE WBUDOWANEGO CZATU FACEBOOKA

Oczywiście pomimo dostępności zewnętrznej aplikacji FB, możemy korzystać z wbudowanego hubu FB, który dla wielu osób jest znacznie bardziej przejrzysty i wygodny. W takiej sytuacji możemy po prostu pozbyć się tylko czatu, który ma tę uciążliwą dla niektórych wadę (oprócz okresowego „niedochodzenia” wiadomości), że aby z niego korzystać musimy być on-line, innymi słowy cały czas widoczni na czacie FB. Aby go wyłączyć przechodzimy do Ustawienia->Aplikacje->Wiadomości i opcję „Używaj czatu na Facebooku” ustawiam na „Wyłączony”

fb usu3

WYŁĄCZENIE POWIADOMIEŃ O WIADOMOŚCIACH Z ZEWNĘTRZNEJ APLIKACJI FACEBOOKA

Aby nie dublować powiadomień o wiadomościach z Messengera i aplikacji FB możemy po prostu wyłączyć ten typ notyfikacji w używanej przez nas aplikacji. W tym celu będąc w jej oknie głównym otwieramy menu (ikona „trzy poziome kreski” w lewym górnym rogu lub przesunięcie w prawo po ekranie), udajemy się niemal na sam dół i wybieramy Ustawienia->Powiadomienia a następnie odznaczamy pierwszy kwadracik, czyli Wiadomości.

fb usun3fb usu2

Mamy nadzieję, że teraz wszystko będzie już jasne i mniej zorientowani użytkownicy nie będą mieli problemów z ogarnięciem wiadomości FB na Windows Phone 8.