windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności

Nowości z WPS: Path, MOLOME, SpeedChecker, RoboForm

Do sklepu Microsoftu codziennie trafiają jakieś nowe aplikacje, ale jest rzeczą niemożliwą, by każdą z nich sprawdzić, opisać i przedstawić Wam na łamach portalu. Zwykle staramy się pokazywać te nowości, pisząc takie, nazwijmy to mini-recenzje, aplikacji które uznamy za ciekawe czy godne uwagi. To oczywiście się nie zmieni, chcielibyśmy jednak aby informacji o aplikacjach trafiało na portal nieco więcej, bo to w końcu dzięki nim nasze smartfony „żyją.” W związku z tym co jakiś czas pojawiać się także będą artykuły z dopiskiem „Nowości z WPS”, w których bardzo krótko będziemy się starali przedstawić po kilka aplikacji, które są stosunkowo nowe, ale które naszym zdaniem nie do końca wymagają jakichś dłuższych opisów. I tutaj prośba do Was, jeżeli traficie na jakąś interesującą apkę, dajcie znać a my postaramy się ją opisać albo w tych artykułach, albo też w osobnej mini-recenzji.

Path (WP8)

Path jest kolejną z sieci społecznościowych, w której dzielić możemy się swoimi zdjęciami, filmami, opiniami, miejscami w których bywamy, itp. Usługa ta nie jest jednak czymś na wzór Facebooka, Path to nasz internetowy pamiętnik, coś znacznie bardziej osobistego do czego dostęp otrzymają tylko osoby, którym na to pozwolimy. Path oczywiście możemy połączyć zarówno z Facebookiem jak i Twitterem, Foursquare czy Tumblr i publikować na nich treści dostępne w naszym „pamiętniku.” Obecnie aplikacja jest jeszcze w fazie beta.

Path BETA
Path BETA
Wydawca: PathInc.
Cena: Bezpłatne

line

MOLOME (WP8)

Jeżeli nadal mało Wam usług pozwalających na dzielenie się Waszymi zdjęciami w sieci, to być może MOLOME uda się zapełnić tę lukę. Aby rozpocząć naszą „przygodę”, tworzymy konto lub logujemy się za pomocą Facebooka. Podobnie jak w innych tego typu aplikacjach do naszej dyspozycji oddano sporo narzędzi pomocnych podczas edycji zdjęć; mowa głównie o filtrach i „elementach dekoracyjnych.”

MOLOME
MOLOME
Wydawca: MOLOME
Cena: Bezpłatne

line

SpeedChecker (WP8)

SpeechChecker to bardzo proste narzędzie do sprawdzania szybkości naszego łącza internetowego. Standardowo dowiemy się więc na jakim poziomie plasuje się prędkość ściągania i wysyłania a także pingi. Nasze wyniki będziemy mogli zapisać i dołączyć do historii. Aplikacja została wykonana całkiem ładnie, jest przejrzysta i działa stabilnie a co najważniejsze dokonywane przez nią pomiary wydają się być dość dokładne.

SpeedChecker
SpeedChecker
Wydawca: OptimalSoftwares.r.o.
Cena: Bezpłatne

line

RoboForm (WP8)

RoboForm to znany i ceniony na innych platformach menadżer haseł. Jeżeli Waszym jedynym problemem jest konto pocztowe i ewentualnie Facebook, to aplikacja raczej się Wam nie przyda, ale w dzisiejszych czasach taki stan rzeczy to raczej rzadkość, bo każdy z nas posiada przynajmniej kilka kont i kilka różnych haseł. Wbudowana w aplikację przeglądarka zapisze te hasła oraz oczywiście loginy, którymi będziemy mogli później swobodnie zarządzać bez obawy, że czegoś zapomnimy lub pomylimy.

RoboForm
RoboForm
Wydawca: SiberSystemsInc
Cena: Bezpłatne

line

Tak mniej więcej wyglądać będą wpisy z serii „Nowości z WPS.” Co myślicie o takiej formie i w ogóle o samej idei tych artykułów?